توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415572
شیوع آنفلوانزای خوکی در کویت تایید شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۸
وزارت بهداشت کویت با تایید اعلام خبر مشاهده چند مورد بیماری 'آنفلوانزای خوکی' در این کشور، تلاشهایی را برای جلوگیری از شیوع این بیماری در میان مردم کویت آغاز کرده است .

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه 'الرای'، یک منبع مطلع در وزارت بهداشت کویت با تایید ثبت چند مورد ابتلا به بیماری آنفلوانزای خوکی در این کشور، اعلام کرد که این افراد در قرنطینه قرار گرفته اند. وی تاکید کرد که با توجه به آغاز فصل سرما، حجم ابتلا به این بیماری در کویت احتمالا افزایش خواهد یافت .

با توجه به شرایط کویت، سرعت شیوع بیماری های واگیردار در این کشور بسیار بالا است و در سال های گذشته نیز به دلیل رفت و آمد گسترده اتباع مقیم از کشورهای مختلف جهان در کویت، تدابیر فوق العاده ای برای مهار آنفلوانزای خوکی و پرندگان در این کشور اتخاذ شده بود . به نوشته الرای، وزارت بهداشت کویت همچنین اعلام کرد که در نشست کمیته بحران این وزارتخانه، تدابیر لازم برای کنترل دقیق و همچنین نظارت کامل بر مبادی ورودی این کشور برای جلوگیری از ورود حیوانات آلوده بررسی شده است .

در همین راستا سازمان امور شیلات و دام کویت با ارسال فراخوانی به تمامی دستگاههای مدیریتی، آنها را به تعامل در این زمینه دعوت کرده و قرار است تدابیر فوق العاده ای اندیشیده شود . کویت همچنین قرار است نظارت بر امر واردات دام و طیور به این کشور را تشدید کند، پیش از این در سال های گذشته نیز بیماری آنفلوانزای پرندگان در کویت شناسایی شد، اما با تدابیر لازم، شیوع آن کنترل شد. وزارت بهداشت کویت همچنین با اتخاد تدابیری مشابه واردات انواع طیور و پرندگان از امارات متحده عربی را ممنوع اعلام کرد .

در کویت تعداد زیادی از اتباع کشورهای حوزه جنوب شرق آسیا اقامت دارند و این امر ضریب احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای خوکی و پرندگان را در میان مردم این کشور افزایش می دهد .
 
کلمات کلیدی : آنفلوانزای خوکی ،کویت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.