توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505671
استقرار جنگنده‌های اف- ۱۵ آمریکا در ایسلند
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵
نیروی هوایی آمریکا 6 فروند جنگنده «اف-15 ایگل» خود را برای ماموریت‌های تجسسی و پشتیبانی از ناتو در ایسلند مستقر کرده است.

به گزارش فارس، نیروی هوایی آمریکا با طرح پشتیبانی از نانو تعدادی از جنگنده‌های اف-15 خود را به همراه پرسنل و تجهیزات نظامی عازم ایسلند کرده است.

نیروی هوایی آمریکا 6 فروند جنگنده «اف-15 ایگل» خود را برای ماموریت‌های تجسسی و پشتیبانی از ناتو در ایسلند مستقر کرده است.

به نوشته وبگاه «ایرفورس تایمز»، جنگنده‌های اف- 15 از پایگاه‌ هوایی «نشنال گارد» در لویزیانا و فلوریدا با 280 پرسنل نظامی و تجهیزات چهارشنبه گذشته به پایگاه هوایی «کفلاویک» در ایسلند رسیدند.

مقر نیروهای آمریکا در اروپا روز پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که پرسنل هوایی و هواپیماهای ارسالی قصد دارند به عنوان بخشی از اسکادران 159 پایگاه هوایی فلوریدا در ایسلند مستقر شوند.

مقر نیروهای آمریکا در اروپا در این بیانیه گفته است که آمریکا از سال 2008 هرساله ماموریت پشتیبانی از ناتو  را در ایسلند انجام داده و با استقرار این جنگنده‌ها تعهد به ناتو و امنیت اروپا را نشان می‌دهد.

استقرار این جنگنده‌ها در زمان تنش شدت یافته بین روسیه و ناتو در اروپا صورت گرفته است.
 
 
کلمات کلیدی : آمریکا+اف ۱۵+ایسلند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.