توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497473
قاضی‌پور: قیمت خودروهای سایپا نباید افزایش پیدا کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۳
عضو کمیسیون صنایع مجلس از ارائه گزارش بهبود کیفی خودرو هر ۶ ماه از سوی خودروسازان به مجلس خبر داد.

نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به افزایش قیمت برخی از محصولات سایپا، اظهار داشت: افزایش قیمت‌ برخی محصولات سایپا با چراغ سبز شورای رقابت بوده، زیرا در بحث قیمت‌گذاری محصولات خودروسازان، تنها شورای رقابت است که وظیفه اعمال نظر دارد.

وی افزود: البته وظیفه نظارت بر کیفیت خودروها بر عهده کمیسیون صنایع و معادن است و در همین راستا قانونی را در مجلس به تصویب رساندیم که در بازه‌های 6 ماهه گزارشی از کیفیت خودروهای تولیدی از سوی خودروسازان به مجلس تقدیم شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه قیمت خودرو نباید افزایش یابد، تصریح کرد: خودروسازان باید تلاش کنند تا با کاهش هزینه‌های اضافی، قیمت تمام شده محصولات‌شان را برای مصرف‌کننده کاهش یا دست‌کم ثابت نگه دارند، البته یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت خودرو که مستقیما در قیمت تمام‌شده آن تأثیر می‌گذارد، 9 درصد مالیات برارزش افزوده است که پرداخت آن بر عهده خریداران خودرو گذاشته شده که باید از سوی سیاست‌گذاران اقتصادی فکری به حال این موضوع و هزینه‌ای که به مردم تحمیل شده صورت گیرد.

قاضی‌پور با بیان اینکه یکی دیگر از ارکان خودروسازی که متأسفانه در بین خودروسازان ما کمتر به ‌آن توجه می‌شود، خدمات پس از فروش خودرو است، خاطرنشان کرد: خودرویی که در اختیار مشتری قرار می‌گیرد، باید دارای چند لیتر بنزین باشد تا خریدار خودرو برای جابه‌جایی آن از محل تحویل دچار مشکل نشود. همچنین باید قبل از تحویل خودرو به مشتری تمامی آزمایشات فنی خودرو از سوی خودروسازی انجام شود تا بتواند رضایت مشتری را جلب کند.
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۳:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۲۰:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۱۱:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۲ ۱۷:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۰۹:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۱ ۱۴:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۰۹:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۱۱:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۴ ۱۰:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۸ ۰۹:۱۶
 
 
کلمات کلیدی : خودرو، افزایش قیمت، خودرو، شورای رقابت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.