توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434644
زمان ارائه گزارش چهارم نحوه اجرای برجام به مجلس
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۰
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس از ارائه گزارش یک ساله نحوه اجرای برجام از سوی کمیسیون امنیت‌ملی به صحن علنی مجلس خبر داد.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور درباره ارائه چهارمین گزارش برجامی وزارت امور خارجه به مجلس، اظهار کرد: وزارت خارجه در موعد مقرر یعنی 27 دی چهارمین گزارش برجام را به کمیسیون امنیت‌ملی ارائه می‌دهد.

او در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه یک سال از اجرای برجام می‌گذرد، وزارت خارجه نمی‌خواهد یک گزارش یک ساله از نحوه اجرای برجام به مجلس ارائه بدهد؟ گفت: طبق قانون کمیسیون امنیت‌ملی موظف است گزارش‌های خود را هر شش ماه یک‌ بار ارائه دهد.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس ادامه داد: در گزارش شش ماهه دوم از اجرایی شدن برجام، قطعاً مشترکات گزارش قبلی(شش ماهه اول) نیز گنجانده می‌شود که در نتیجه جمع‌بندی گزارشات یک ساله کمیسیون امنیت‌ملی از نحوه اجرای برجام است.

حجت‌الاسلام ذوالنور درباره جلسات مشترک کمیسیون متبوعش با وزارت امورخارجه درباره نحوه اجرای برجام، گفت: کمیسیون جلسات مختلفی با وزارت امورخارجه دارد که این جلسات به صورت مرتب برگزار می‌شود و هر زمان که سوالی از وزارت امورخارجه داشته باشیم، منعی برای نشست مشترک با این وزارتخانه نداریم.

وی ادامه داد: مسئولان وزارت امورخارجه هم در صورت به وجود آمدن سوال از پاسخگویی به  کمیسیون امنیت‌ملی امتناع نمی‌کنند.
 
کلمات کلیدی : برجام+مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.