نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 334546
هدف غیرمعمولی دزدانی که خودروی زنان تنها را تعقیب می کردند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۵
سارقین حرفه ای شمال پایتخت که در پوشش مأمورین امداد خودرو اقدام به سرقت پمپ بنزین خودرو شهروندان می کردند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ساعت ۱۹:۰۰ چهاردهم بهمن ماه خانم جوانی در خیابان فرمانیه به گشت کلانتری ۱۲۳ نیاوران مراجعه و عنوان کرد که سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید مشکی اقدام به "سرقت پمپ بنزین خودرو" وی کردند .

این خانم در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "از چهار راه فرمانيه، خودروي پرايد مشکي بنده را تعقيب می کرد که سرنشیان آن با طرح نشتی بنزین عنوان کردند که خودرو بنده نیاز به تعمیر فوری دارد و به این بهانه مرا مجبور به توقف کردند. این افراد به بهانه تعمیر ، اقدام به بازکردن پمپ بنزين خودروي بنده نمودند که به ايشان اظهارداشتم که خودمان خودرو را تعميرميکنيم. از آنجائیکه به آنها مشکوک شده بودم ، دريک لحظه وارد مدرسه ای در آن نزدیکی شده تا از کارکنان مدرسه کمک بگيرم اما به محض بازگشت متوجه سرقت پمپ بنزین ماشین خود توسط این افراد شدم ".

با استفاده از اطلاعات بدست آمده از مشخصات خودرو پراید مشکی به شماره انتظامی مشخص ، طرح مهار در محدوده نیاوران به مرحله گذاشته شد و در چهارراه کامرانيه، خودرو مورد نظر توسط واحد گشت کلانتری ۱۲۳ شناسایی شد ؛ مأمورین به سرنشیان خودرو پراید دستور ایست داده اما راننده ی خودرو بدون توجه به دستور پلیس و با سرعت بالا اقدام به فرار می نماید ؛ نهایتا طی یک تعقیب و گریز، خودرو پراید در چهاره کامرانیه متوقف و دو سرنشین آن بنام های رضا (۲۸ ساله) و سعید (۲۷ ساله) شدند .

در بررسی خودرو پراید مشکی توقیف شده ، مأمورین متوجه درج بغل نویسی بر روی درهای خودرو شدند که در همان تحقیقات اولیه مشخص شد این بغل نویسی فاقد هرگونه مجوز از سوی شرکت های خودروسازی کشور است ؛ در ادامه و در بازرسی از خودروی نیزچندین عدد پمپ بنزین کشف شد که هر دو متهمصراحتا به مسروقه بودن آنها اعتراف کردند .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت قطعات و لوازم وسایل نقلیه" و به دستور دادیار شعبه سوم دادسرای ناحیه یک تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

اعتراف به دهها فقره سرقت پمپ بنزین
هر دو متهم پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، صراحتا به دهها فقره سرقت خودرو پمپ بنزین اعتراف و عنوان داشتند که تمامی سرقت ها را از خودروهایی انجام داده اند که سرنشینان و رانندگان آنها همگی خانم بوده اند .

این متهمین در اعترافات خود گفتند :" با پرسه زنی در اتوبان های شمال تهران ، خودروهایی را که سرنشیان و رانندگان آنها همگی بودند را شناسایی و آنها را تعقیب می کردیم ؛ سپس به آنها نزدیک شده و ضمن دادن اعلان هشدار نشتی بنزین از زیر خودرو ، آنها را مجبور به توقف می کردیم ؛ تحت عنوان مأمورین امداد خودرو ، آنها را متقاعد می کردیم تا خودروهایشان را تعمیر کنیم ؛ به بهانه اینکه نشتی بنزین به خاطر خرابی پمپ بنزین می باشد ، اقدام به باز نمودن پمپ بنزین خودروهای آنها می کرده و بلافاصله از محل متواری می شدیم ؛ نهایتا پمپ های بنزین [ مسروقه ] را به قیمت هر عدد ۸۰ هزار تومان ، در محدوده میدان شوش می فروختیم " .

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : " با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره سرقت قطعات و لوزام خودرو بویژه سرقت پمپ بنزین از خودروهای با سرنشین خانم ، از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد ، توسط مأمورین امداد خودرو قلابی مورد سرقت قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر ( مسیر شرق به غرب ) - ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه نمایند " .
 
کلمات کلیدی : سارق ،سرقت، پلیس آگاهی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۲۱:۴۶:۱۲
ماشالله به این خلاقییت (3920154) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.