نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 254941
اعلام تخلف پدیده شاندیز و توقف فعالیت آن
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۹
رییس سازمان امور اراضی از اعلام تخلفات پدیده شاندیز و شهرداری شهر شاندیز در شورای عالی شهرسازی خبر داد و گفت: صدا و سیما هم در تخلفات پدیده شاندیز مقصر است، چرا که مجموعه‌ای که کتبا اعلام شده و مجوزی برای ساخت و ساز نداشته اند چگونه به آن‌ها اجازه تبلیغات داده می شود؟

قباد افشار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مجموعه پدیده شاندیز تغییر کاربری غیر مجاز اراضی خود را در حدود ۵۰ هکتار انجام داده که در این میان تغییر کاربری در سطح ۴۱.۵ هکتار از این اراضی خارج از محدوده و در حریم شهر شاندیز قرار داشته و غیر قانونی است.

وی افزود: شهرداری شاندیز نیز دراین پرونده دچار تخلف شده که تخلف آن نیز در حال پیگیری و اقدام است. چرا که از سویی در مصوبه شاندیز آمده است "تا پنج سال مجوز ساخت و ساز در این ۵۰ هکتار به آن ها داده شود" که شهرداری شاندیز در همان سال اول این مجوز را به آن ها داده است و تخلف دوم شهرداری شاندیز این بوده که در این اراضی به آن‌ها پروانه ساخت داده است.

شاندیز هر جا زمینی دیده به دنبال تخلف در آن بوده است
رییس سازمان امور اراضی اعلام کرد: باید اراضی که پدیده شاندیز در آن به صورت غیر قانونی در آن اقدام به ساخت و ساز کرده قلع و قمع شود. چرا که مجموعه شاندیز در هر جا زمینی دیده به دنبال رایزی و تغییر کاربری غیر مجاز آن بوده است.

افشار ادامه داد: این مجموعه در شمال کشور نیز به دنبال زمین رفتند و حتی تبلیغات خود را در صدا و سیما برای جذب سرمایه‌گذاری مردم گسترش دادند که البته صدا و سیما هم در تخلفات پدیده شاندیز مقصر است چرا که مجموعه‌ای که کتبا اعلام شده و مجوزی برای ساخت و ساز نداشته اند چگونه به آن‌ها اجازه تبلیغات داده می شود؟

وی تصریح کرد: دادستان کل کشور تبلیغات پدیده شاندیز را در حوزه سرمایه‌گذاری ممنوع اعلام کرده اما سوال اینجاست چرا باید به مجموعه‌ای که تخلفات آن محرز بوده و پیش از این اعلام شده است که در این زمینه برای اجازه تحقیقات باید استعلام‌های لازم از سازمان‌های نظارتی مانند سازمان امور اراضی گرفته شود، اجازه تبلیغات در صدا و سیما، رسانه‌های مختلف، سطح شهر، فرودگاه‌ها و ... داده می‌شود تا مردم این گونه گرفتار شوند.

رییس سازمان امور اراضی گفت: مجموعه پدیده شاندیز هم از نظر تخلفات ارضی و تغییر غیر مجاز کاربری اراضی زیر سوال هستند هم تخلفات مالی دیگری نیز داشته‌اند. چرا که در گزارش شورای عالی شهرسازی آمده است که پدیده شاندیز از نظر تغییر غیر مجاز کاربری اراضی مورد نیاز و هم از نظر رعایت کردن ضوابط شهرسازی، زیست محیطی و سرمایه‌گذاری فروش سهام دچار تخلف شده است که البته تخلف شهرداری شاندیز نیز در دست پیگیری است و باید با همه متخلفان در چنین پرونده‌هایی برخورد شود.

افشار اظهار کرد: طی نامه‌ای که به رییس سازمان صدا و سیما نوشته شده آمده است تا دستور داده شود که تبلیغات در رسانه ملی به چنین متخلفانی اختصاص پیدا نکند و از سوی دیگر باید تبلیغات آنها در سطح شهر و رسانه ها جمع شود.

وی تصریح کرد: بهترین سرمایه‌گذاری برای مردم، سرمایه‌گذاری در بورس، بانک و یا شرکت‌هایی است که از این طریق اقدام به فروش سهام و جذب سرمایه‌گذاری هستند، است چرا که شرکتی اگر مشکل نداشته باشد نیازی به عرضه سهام خود خارج از بورس ندارد.

رییس سازمان امور اراضی ادامه داد: اگر مردم تبلیغات شرکتی را از طریق پیامک یا رسانه‌های مختلف مشاهده کردند که به دنبال جذب سرمایه‌گذاری برای ساخت و ساز در زمینی بود حتما پیش از اقدام برای سرمایه‌گذاری با سازمان امور اراضی و یا سازمان‌های جهاد کشاورزی استان و یا شهرستان خود مشورت کنند تا گرفتار چنین متخلفانی نشوند.

افشار تاکید کرد: دیگر دستگاه‌ها و سازمان‌های موثر در گسترش چنین تخلفاتی مانند مخابرات نیز نباید به چنین مجموعه‌هایی بدون گرفتن استعلام سازمان نظارتی اجازه تبلیغات دهند چرا که مردم با مشاهده کردن چنین تبلیغاتی تصور می کنند فعالیت این شرکت‌ها قانونی است و چنین مجموعه‌های متخلفی از صداقت مردم و بستر بوجود آمده برای سوء استفاده و اخلال در نظام اقتصادی کشور بهره می برند.
 
زمانی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۰۴:۰۵
این شرکت سهام زیادی فروخته و پولهای زیادی از مردم گرفته .. یعنی در این چند سال که اینها ساخت وساز و تبلیقات میکنند کسی نبود جلوی اینها را بگیرد .. گذاشتند پولهای مردم را تحت عنوان فروش سهام بگیرند و حالا این مسائل را اعلام میکنند ... آیا ممکن نیست توطئه ای چه از طرف مسئولین شرکت و یا افراد صاحب نفوذ در این پروزه برای بالا کشیدن پول مردم باشد !!!!!!! (2584144) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۲۸:۱۲
همه چی ممکنه زمانی جان.
از پاساژ علائ الدین که وقتی همه مغازه های طبقه هفت رو فروخت و بعد اقدام به تخریبش کردند تا همین پیدیه خودمون که اینهمه آدم ازش سهام خریدن. (2584413) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۴۶:۰۵
پدیده از4سال پیش داره ساخت وساز میکنه توشاندیز اونوقت تازه مسئولان اومدن میگن مجوز نداشته؟
پس تو این 4سال چی کارمیکردین؟

ما خونمون می خواستیم بسازیم ،2مترپیشروی کردیم توی خاکبرداری اومدن کارپلمپ کردن ،حالا چطوربعداز4سال که بیش از70درصد کاراماده شده وبعضی ازبخش ها مثل هایپرمارکت پدیده افتتاح شده تازه یاده شون افتاده که پدیده مجوز نداشته؟

حالا هم برای توجیه کم کاری خودشون میگن صداوسیما نباید تبلیغشون پخش میکرده. (2584246) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۰۵:۱۸
وی تصریح کرد: بهترین سرمایه‌گذاری برای مردم، سرمایه‌گذاری در بورس است!! وای چقدر خندیدم از این جمله (2584523) (alef-3)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۰۹:۳۰
چرا باید عده ای کلاش وکلاهبردار بهسادگی درپوشش های مختلف مردم را سرکیسه کنند اون از ساختمان علاالدین این شرکت پدیده و .... (2584535) (alef-3)
 
محسن
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۰۳:۵۹
چرا ایران اینطوریه؟؟هر کس از لحاظ مالی رشد می کنه سریع زیر ابشو می زنید و واسش انواع پرونده درست می کنید؟؟ ثروتمند بودن در ایران جرمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2584687) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۳۸:۰۰
تو شهر ما اردبیل تازه فعالیتشون رو شروع کردند (2585370) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.