توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378142
زندان اوین قیمت گذاری شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۶
رئیس سازمان زندان ها و اقدامت تامینی و تربیتی کشور درخصوص اینکه آیا زندان اوین از سوی کارشناسان قیمت گذاری شده است یا خیر، افزود: کارشناسان بررسی و نظارت خود را انجام دادند اما هنوز قیمت را به ما اعلام نکردند.

به گزارش ایرنا اصغر جهانگیر روز چهارشنبه در حاشیه مراسم اعطای سومین جایزه حقوق بشر اسلامی درباره آخرین وضعیت واگذاری اوین در جمع خبرنگاران گفت: یک جلسه ای در دفتر شهردار تهران با حضور معاونین دو طرف برگزار ومقرر شد کارشناسان سازمان زندان ها و شهرداری موضوع را بررسی کنند.

وی در ادامه بیان کرد:در همین ارتباط یک تفاهم نامه طراحی شده است که برای شهرداری ارسال کردیم تا نظرشان را بدهند وبه دنبال آن اقدامات بعدی را انجام خواهیم داد.

جهانگیر در خصوص آخرین وضعیت پابندها و دستبندهای الکترونیک نیز تصریح کرد: پابندهای و دستبندهای الکترونیک طی دو مرحله بررسی شد که در مرحله نخست یک سری پابند و دستبند از یکی از کشورهای خارجی خریداری و در ایران آزمایش شد اما به دلیل مشکلاتی که داشت نتوانست جوابگوی نیازمندی های ما باشد به همین خاطر دستبندهای خارجی کنار گذاشته شد.

وی افزود: در مرحله دوم با معاونت فناوری و انفورماتیک قوه قضائیه قراردادی را منعقد کردیم و به صورت بومی، پابند جدیدی طراحی شد که به صورت آزمایشی در حال اجراست واشکالات این طرح نیز در حال بررسی و رفع و رجوع است؛ البته این کار نیاز به یک سری دستورالعمل و آئین نامه داشت که نوشته شده و در حال تصویب است.

** سازمان زندان ها هزار میلیارد تومان کمبود بودجه دارد

رئیس سازمان زندان ها به کمبود بودجه دستگاه قضایی کشور اشاره کرد و افزود: سازمان ما یک سازمان مظلوم است و هم اکنون بیش از هزار میلیارد تومان کمبود بودجه داریم.

وی با بیان اینکه زندانیان ما نیازمند آموزش و بهداشت و درمان هستند ،تصریح کرد: بسیاری از افرادی که وارد زندانها می شوند اعتیاد داشته و نیاز به درمان دارند.
 
کلمات کلیدی : زندان اوین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.