توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 398041
کاهش سه درصدی جانباختگان سوانح رانندگی نسبت به سال گذشته
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
رییس پلیس راهور در همایش ملی طلایه داران فرهنگ ترافیک گفت: در پنج ماهه نخست سال ۹۵ در مقایسه با ۵ ماهه سال ۹۴ کاهش ۱۸۹ نفری در تصادفات داشته‌ایم و نسبت به سال گذشته شاهد کاهش ۳ درصدی جان باختگان بوده‌ایم.

به گزارش ایسنا ، سردار تقی مهری در همایش ملی طلایه داران فرهنگ ترافیک که در سالن وزنه برداری ورزشگاه آزادی برگزار شد گفت: خوشبختانه با همکاری که بین همه دستگاه‌های اجرایی کشور به ویژه وزارت آموزش و پرورش وجود داشته توانسته‌ایم فرهنگ ترافیکی را ارتقاء دهیم. هم اکنون قریب به ۱۰ میلیون همیار در سطح کشور ،بیش از ۵۰۰۰ بازرس محسوس و بیش از ۱۵ هزار راهور محله به صورت نمونه در سطح کشور فعالیت می کنند.

وی افزود: با اقدامات فرهنگی و کنترلی پلیس از سال ۸۴ تا سال ۹۵ که حدود ۱۱ سال از اجرای فرهنگ های ترافیک کشور می گذرد تعداد جان باختگان سوانح رانندگی با کاهش ۱۱ هزار نفری از ۲۷ هزار نفر به ۱۶۸۸۲ نفر کاهش رسیده است.

سردار مهری با ابراز امیدواری از بهبود رفتار ترافیکی خاطرنشان کرد: ۷۲ درصد از جانباختگان سوانح رانندگی در خارج از شهر و ۲۸ درصد درون شهر هستند که ان شالله با اجرای نظم و پیشگیری از تخلفات حادثه ساز شاهد کاهش این حوادث باشیم.
 
کلمات کلیدی : سوانح رانندگی +آمار تصادفات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.