توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 366749
فرمانده آمریکایی: ایران، روسیه و چین به دنبال به چالش کشیدن آمریکا هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۸
رئیس فرماندهی نیروهای ناوگان دریایی آمریکا گفت که ایران، روسیه و چین به دنبال به چالش کشیدن توانمندی دریایی ایالات متحده هستند.

به گزارش فارس، یک مقام ارشد نیروی دریایی آمریکا گفت که ایران، روسیه و چین درصدد هستند که برای «کنترل و برتری دریایی آمریکا» چالش ایجاد کنند.

در حالی که حضور دریایی آمریکا در اقصی نقاط جهان از خلیج فارس گرفته تا جنوب شرق آسیا و مناطق مختلف اروپا ادامه دارد، یک مقام ارشد نیروی دریایی این کشور از تهدیدات کشورهای دیگر برای واشنگتن سخن گفته است.

به گزارش پایگاه «نشنال اینترست»، رئیس فرماندهی نیروهای ناوگان دریایی آمریکا ۲۴ ژوئن(چهارم تیرماه) در نشستی به میزبانی مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی مستقر در واشنگتن سخنرانی کرد.

دریادار «فیلیپ.اس دیویدسون» در بخشی از سخنرانی مفصل خود در این نشست به موضوع چالش‌های موجود در برابر «کنترل» و برتری نیروهای دریایی آمریکا در جهان پرداخت.

این مقام ارشد نیروی دریایی آمریکا گفت: «قطعا رویکرد عملیاتی روسیه، چین و ایران این است که مانع از کنترل دریایی ما(در نقاط مختلف جهان) شوند. این موضوع یادآوری می‌کند که ما در حوزه دریایی بدون چالش نخواهیم بود. این یکی از حوزه‌ها و عرصه‌هایی بوده که ما طی یک دهه گذشته در آن خطر کردیم».

دیویدسون با تاکید بر خطراتی که آمریکا در جنگ الکترونیک، جنگ زیردریایی‌ها، حملات از راه دور و دیگر انواع حملات در دریا با آن مواجه است، خواستار تقویت و احیای توانمندی‌های این کشور در حوزه‌های مذکور شد.

این مقام ارشد نظامی آمریکایی با اشاره به آنچه «توانمندی‌های» نیروی دریای آمریکا در قیاس با دیگر کشورها خوانده، تاکید کرد قابلیت‌های «سامانه دفاع موشکی بالستیک آمریکا طی ۱۵ سال اخیر» خود را اثبات کرده است.

او با اشاره به «برتری و مزیت بزرگ آمریکا در حوزه زیردریایی تهاجمی» تاکید کرده که البته روسیه در این حوزه پیشرفت‌هایی داشته اما برتری کمی و عددی با آمریکا است.

رئیس فرماندهی نیروهای ناوگان دریایی آمریکا درباره تقویت توانمندیها در حوزه زیر دریایی و سطح زیر دریا گفت: «توانمندی ما است تا از حوزه قلمرو زیردریا بهره ببریم و در حوزه زیردریا غالب شویم».

وی البته بار دیگر با هشدار درباره به چالش کشیده شدن توان کنترل و برتری دریایی آمریکا دریا توسط ایران، روسیه و چین، خواستار توجه و سرمایه‌‎گذاری‌های بیشتر برای تقویت توان دریایی آمریکا شد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا،ایران، روسیه ، چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.