توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477944
وزرات خارجه آلمان از مجروح شدن کارمندانش در انفجار کابل خبر داد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۷
شبکه تلویزیونی یورونیوز در خبری فوری گزارش داد: وزارت امور خارجه آلمان از مجروح شدن کارمندان سفارت خود در کابل خبر داد.

به گزارش ایرنا، یورونیوز اعلام کرد: کارمندان سفارت آلمان در کابل بر اثر انفجار مهیب امروز چهارشنبه یک خودرو بمبگذاری شده ، مجروح شدند.

این شبکه تلویزیونی گزارش داد سفارت فرانسه در کابل نیز تخریب شده اما اشاره ای به اینکه آیا مقام فرانسوی دراین انفجار صدمه ای دیده است، نکرد.

«ماریل دوسارنه» وزیر امور اروپای دولت فرانسه نیز در گفت و گو با رادیو اروپا 1 اعلام کرد: خساراتی به سفارت فرانسه و همچنین سفارت آلمان در کابل وارد شده است.

این وزیر فرانسوی افزود: اکنون نشانه ای از وجود قربانیان فرانسوی بر اثر این انفجار دیده نمی شود.

به گزارش ایرنا از کابل، ساعت 8 و 30 دقیقه صبح امروز - چهارشنبه - یک عملیات تروریستی انتحاری گسترده پایتخت افغانستان را به لرزه درآورد و در دود و آتش فرو برد.

این انفجار مهیب در منطقه دیپلماتیک کابل که سفارت خانه های آلمان ، هند ، ایران در آن حضور داشتند ، بوقوع پیوست.کاخ ریاست جمهوری ، دفتر امنیت ملی، شبکه تلویزیون یک و شرکت مخابرات افغانستان در نیز در این منطقه واقع شده اند.

«وحیدالله مجروح»، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد که انفجار امروز (چهارشنبه) کابل در مرکز این شهر 80 کشته و 350 زخمی بر جای گذاشته است.

مقام های امنیتی به خبرنگاران گفتند که مواد منفجره در یک تانکر آب جاسازی شده بود و حدود 7 متر گودالی عمیق در محل انفجار ایجاد کرده است.

تاکنون هدف این حمله روشن نیست، اما این انفجار مهیب در نزدیکی دفتر امنیت ملی و نمایندگی های سیاسی خارجی در افغانستان به وقوع پیوست. انفجار به حدی قوی بود که صدای آن در تمام نقاط کابل شنیده شد و تا یک کیلومتری، شیشه های ساختمان ها شکسته شدند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل نیز بر اثر این انفجار قوی دچار خسارات فراوانی شد و بخشی از اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران تخریب و اغلب شیشه های آن شکسته شده است.

انفجار در حدود 200 متری سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل به وقوع پیوسته است.

سفارت انگلیس نیز در 100 متری محل انفجار واقع شده، اما گزارشی از تلفات به ساختمان این نمایندگی سیاسی در کابل منتشر نشده است.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را نپذیرفته است.
 
کلمات کلیدی : انفجار + سفارت های خارجی + کابل + داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.