توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409840
نماینده کنگره: واشنگتن به جای بیانیه دادن، ارسال سلاح به عربستان را متوقف کند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۸
یک نماینده کنگره با انتقاد از سیاست‌های آمریکا در حمایت تسلیحاتی از عربستان سعودی، درخواست نماینده این کشور در سازمان ملل برای پایان دادن به حملات هوایی ائتلاف سعودی علیه یمن را مضحک خواند.

به گزارش فارس، اظهارات اخیر «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل که گفته بود عربستان و انصارالله هردو باید به جنگ در یمن پایان دهند، با واکنش یکی از اعضای مجلس نمایندگان مواجه شد.

«تد لیو» نماینده ایالت کالیفرنیا در کنگره طی بیانیه‌ای ضمن مقصر دانستن آمریکا در تداوم جنگ تحمیلی عربستان بر یمن، اعلام کرد: «درخواست سامانتا پاور نماینده آمریکا در ملل متحد از ائتلاف عربستان سعودی برای پایان دادن به حملات هوایی را تحسین می‌کنم.»

لیو ادامه داد: «پیامد منطقی این تغییر سیاست آمریکا آن است که کشور ما باید کمک کردن و شریک جرم ائتلاف (عربستان) بودن را با خروج سریع از این ائتلاف، پایان دهد.»

وی تاکید کرد: «آمریکا نباید به جنگنده‌های سعودی که بیش از 70 بار به اهداف غیرنظامی در یمن حمله کرده، سوخت‌رسانی کند. به ارسال مقادیر زیاد تسلیحات به ارتش عربستان، پایان دهید و خواستار تحقیقات مستقل در جنایت‌های جنگی چندگانه‌ای که علیه زنان، مردان و کودکان یمنی از سوی ائتلاف سعودی انجام گردیده، شوید.»

این نماینده کنگره آمریکا با مضحک خواندن درخواست آمریکا برای پایان حملات علی‌رغم کمک به تداوم آن‌ها، نوشت: «اگر آمریکا حمایت‌هایش (از عربستان)‌را قطع می‌کرد، می‌توانست به سرعت توانایی ائتلاف عربستان برای کشتار یمنی‌ها را پایان دهد.»
 
کلمات کلیدی : واشنگتن ، سلاح ، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.