توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380941
واکنش وزیر کشور به اظهارات دادستان تهران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۴
وزیر کشور گفت:امر به معروف و نهی از منکر را نباید به دو یا سه موضوع خاص خلاصه کنیم،باید به صورت عمومی نیکی ها، خوبی ها و زیبایی ها را تقویت و با بدی ها، زشتی ها و پلیدی ها مبارزه کنیم.

به گزارش ایرنا عبدالرضا رحمانی فضلی روز شنبه در حاشیه گردهمایی روسای شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی در پاسخ به این سوال که باتوجه به اظهارات دادستان تهران مبنی بر این که درموضوع عفاف و حجاب باید در برخی موارد به جای برخوردهای فرهنگی برخوردهای سرهنگی صورت بگیرد، ارزیابی شما چیست؟، افزود: این موضوع را از خود دادستان بپرسید، چرا از من سوال می کنید.

وی ادامه داد: شاید منظور ایشان این بوده است که اگر موضوع فساد سازمان یافته باشد و به صورت تشکیلاتی و برنامه ریزی شده قصد چنین کاری داشته باشند یقینا قانون برخورد می کند.

وزیر کشور به گردهمایی روسای شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: خطاب اصلی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی همه مردم هستند اما از آنجا که  حکومت در اداره جامعه نقش دارد به نمایندگی از طرف مردم این رسالت را به دوش می کشد و باید زمینه ها، بسترها و شرایط را برای تحقق این فریضه مهیا کند.

رحمانی فضلی با تاکید بر این که امر به معروف و نهی از منکر را نباید به دو یا سه موضوع خاص خلاصه کنیم، اظهارداشت: باید به صورت عمومی نیکی ها، خوبی ها و زیبایی ها را تقویت و با بدی ها، زشتی ها و پلیدی ها مبارزه کنیم.

وی ادامه داد: اگر نگاه منطبق بر فطرت و عقل انسان ها جرکت کنیم به طور یقین اقدامات موثر می شود، اگرجایی نیز لازم به اعمال قانون باشد قانون شرایط را مشخص کرده و اعمال می شود.
 
کلمات کلیدی : رحمانی فضلی+وزیر کشور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.