نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418534
ویزای ایران و روسیه لغو شد + جزئیات و زمان اجرا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲
طبق توافق میان مقامات وزارت خارجه روسیه و ایران، صدور روادید طبق شرایط خاصی از سال ۲۰۱۷ لغو خواهد شد.

به گزارش ایسنا، «یوگنی ایوانف»، رئیس بخش کنسولی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: براساس توافق جدید میان تهران و مسکو که در پنجمین نشست کمیسیون همکاری کنسولی دو کشور بدست آمد،  از این پس گروه‌های گردشگران ۵ تا ۵۰ نفره که قصد سفر بین دو کشور را داشته باشند، برای مدت ۱۵ روز اقامت، نیاز به اخذ ویزا نخواهند داشت.

خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از «مایا لومیدز»، رئیس اتحادیه مجریان تور روسیه نوشت: توافق جدید حاصل شده میان ایران و روسیه، موجب افزایش قابل ملاحظه سفر گردشگران میان دو کشور خواهد شد، دقیقا مانند اتفاقی که میان دو کشور چین و روسیه رقم خورد.

«لومیدز» در توضیح این توافق اظهار کرد: گروه‌های توریستی که حداقل پنج نفر باشند، برای سفر به روسیه و بالعکس نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت. البته تنها تعداد محدودی از مجریان تور در دو کشور مجاز به ارائه این تورها هستند و آژانس‌های ارائه‌دهنده این خدمات باید به تائید طرفین برسند.

رئیس اتحادیه مجریان تور روسیه در ادامه افزود: امیدوارم این فرآیند به دموکراسی‌ترین شکل ممکن انجام پذیرد، چراکه هرگونه تسهیل و یا لغو ویزا بین کشورها موجب رونق گردشگری خواهد شد.

وی همچنین به این مسئله اشاره کرد که تعداد گردشگرانی که از ایران به روسیه سفر می‌کنند، طی دو سال اخیر رشد قابل ملاحظه‌ای داشته و توافق بدست آمده برای لغو ویزا، این روند را بهبود خواهد بخشید.

به گفته وی، حضور گردشگران ایرانی در روسیه به لطف راه‌اندازی پروازهای مستقیم به سنت‌پترزبورگ، مسکو و سوچی ۵۰ تا ۷۰ درصد افزایش داشته که این رقم حاکی از علاقه گردشگران ایرانی به روسیه دارد.

پیش‌بینی‌ می‌شود توافق لغو ویزای گردشگری میان ایران و روسیه از سال ۲۰۱۷ اجرایی شود.
 
کلمات کلیدی : ایران، روسیه، لغو روادید
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۵۳:۵۷
سلام پس برای تجارمحترم درمثل سابق است وباهزینه گزاف ووقت طولانی پشت درسفارت محترم ماتجارمقیم استاراخان روسیه باید هرروزباقوانین سخت گیرانه تردوستان روس مواچه باشیم ازبابت اخذویزای تجاری اون وقت انتظار کشایش درروابط اقتصادی راهم داریم کافی است بااین همه شعار به امارکمرکات ایران مراجع شود تا دراین چندسال اخیر سقوط وحشتناک صادرات ایران به روسیه راببینیم ..فقط کشور شده شعار همین (4036905) (alef-13)
 
رضا
Japan
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۲:۰۶:۱۰
ویزای ایران و روسیه لغو ن شد
شما لغو ویزا ندیدی نمیدونی چجوریه (4036951) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۲:۱۶:۲۶
«امیدوارم این فرآیند به دموکراسی‌ترین شکل ممکن انجام پذیرد،»
«تنها تعداد محدودی از مجریان تور در دو کشور مجاز به ارائه این تورها هستند » (4036991) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۰۸:۵۸
بر خلاف پیش بینی دلواپسان داره پاسپورت ایرانی ارتقا ارزش مییابه. (4037118) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۵:۲۶:۰۷
روحانی مچکریم . ظریف جان درود بر شرفت ای سردار دیپلماسی. (4037596) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.