توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 328336
تحليل نظر رهبری درباره انتخابات امسال
بخش تعاملی الف - اشكان حيدري - وكيل پايه يك و كارشناس ارشد حقوق عمومي
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۷


چندي پيش رهبر معظم انقلاب طي بياناتي همه ملت ايران حتي آن ها كه ممكن است نظراتشان در مقابل عامه ملت و مخالف نظري نظام باشند را دعوت به حضور در انتخابات نمودند.

حضوري گسترده و شامل همه اقشار جامعه و انتخاب منتخبين ملت، يقينا حضور حداكثري ملت ايران در دوران پسا برجام و در فضاي نشاطي كه در اقتصاد مملكت شكل گرفته است به بهترين شكل دولتمردان نظام را در تحقق اهداف اقتصادي و اجتماعي خود ياري مي نمايد.

اما عرايض اينجانب پيرامون لزوم شركت در انتخابات كه امري بسيار مهم است نمي باشد، رهبر معظم انقلاب در فرمايشات جديد خود فرمودند مراد از حضور همه اقشار حتي مخالفان اين نبوده است كه مخالفان به مجلس راه پيدا كنند، حال براي تحليل اين فرمايش مقام عظمي ولايت بايد به قواعد حقوق عمومي رجوع كرد. مهمترين اصل حقوق عمومي اصل ترجيح منافع و حقوق عامه بر حقوق خاصه ملت است.

به بيان ساده اين اصل مي گويد در جامعه اي كه مردم در حال زندگي كردن هستند نمي توان نظر و منافع و حقوق افرادي خاص را بر عامه مردم ترجيح داد زيرا به منظور حفظ نظم و امنيت جامعه اين اصل در كليه سيستم هاي حقوقي جهان پذيرفته شده است كه اكثريت بتواند از حقوق بيشتري برخوردار شود و اين حق كه وفق قواعد مهم حقوقي و اصل انصاف و عدالت است در كليه كشور ها علي الخصوص در ميان ملل اسلامي پذيرفته شده است، كه بر گرفته از مكتب پيامبر اسلام مي باشد.

در مقياس وسيعتري اين اصل در جمهوري اسلامي ايران به عنوان بزرگترين و موثر ترين كشور اسلامي جاري است، بله يقينا فرمايشات مقام عظمي ولايت پيرامون اين امر كه هر كسي نبايد به انتخابات راه پيدا كند در جهت حفظ حقوق عامه ملت است كه توسط ولايت مطلقه فقيه بيان مي گردد و يقينا شخص رهبري مدير و مدبر و آگاه از نقشه شوم دشمنان براي پوشاندن چهره واقعي خود براي ورود به عرصه انتخابات آگاهند، و به موقع و در زماني كه بلواي اعتراض ها به تصميمات شوراي نگهبان بيشتر شده توسط رهبر مدبر انقلاب مطرح گرديد و باز هم نشان داد در جمهوري اسلامي ايران حقوق عمومي و مهمترين اصل آن بسيار مورد توجه ولايت فقيه مي باشد.

و يقينا ملت بيدار ايران نيز پس از سال ها با نيرنگ هاي دشمنان انقلاب آشنايند.
 
کلمات کلیدی : اشكان حيدري
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.