توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417436
ادعای سخیف گزینه احتمالی وزارت دفاع ترامپ علیه ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۸
یک پایگاه خبری آمریکایی ضمن اشاره به احتمال انتخاب یکی از افسران بازنشسته ارتش آمریکا به عنوان وزیر دفاع نوشت: قانون آمریکا اجازه انتصاب افراد بازنشسته را در مشاغل دولتی نمی‌دهد. این افسر بازنشسته در گذشته مدعی شده بود که ایران دشمن داعش نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری «امریکن کانزرویتیوز» نوشت: ژنرال سابق ارتش آمریکا جیمز متیز به عنوان گزینه احتمالی وزارت دفاع آمریکا مطرح شده است.

در این گزارش با بیان اینکه یکی از روشن‌ترین اجماع‌ها در تیم انتقالی دولت جدید انتخاب فرمانده سابق جنگ آمریکا به عنوان وزیر دفاع است، گفت: این در شرایطی است که گزینه احتمالی وزارت دفاع بارها نگرانی‌اش را از بابت تهدیدات امنیتی ایران اعلام کرده است.

«امریکن کانزرویتیوز» نوشت: انتخاب متیز می‌تواند یک انتخاب غیر معمول باشد و من بر این باورم که این برای اولین بار در دهه‌های گذشته است که یک فرمانده بازنشسته ارتش برای آن شغل انتخاب می‌شود. این کار احتیاج به لایحه ویژه‌ای برای اعطای مجوز به یک افسر بازنشسته ارتش برای قرارگیری در این شغل مهم دارد.

بر اساس این گزارش این معضل در ارتباط با استفاده از مایکل فلین نیز در مشاغل مشابه مطرح است. این درحالی است که قانون آمریکا استفاده از افسرهای بازنشسته را برای مشغولیت در کار دولتی برای ۷ سال بعد از بازنشسستگی ممنوع کرده است. متیز سال ۲۰۱۳ بازنشسته شده و برای قرار گیری بر مصدر وزارت دفاع نیاز به تصویب قانون جدیدی دارد.

نویسنده این مقاله تاکید کرده که در چنین شرایطی کنگره باید قانونی تصویب کند که «متیز» را از قاعده منع اشتغال بازنشسته‌ها مستثنی کند. این کاری است که کنگره در سال ۱۹۵۰ نیز در زمان ریاست جمهوری ترومن برای جرج مارشال در وزارت دفاع انجام داد. در آن زمان افسران بازنشسته باید تا ۱۰ سال از هر گونه مشاغل دولتی دور می بودند.

بر  همین اساس در صورت برطرف شدن موانع انتصاب متیز به عنوان وزیر دفاع، این به معنای ادامه روند جایگزینی افرادی در پست های حساس آمریکاست که به روشنی با ایران دشمنی دارند. «متیز» ایران را تنها تهدید واقعی صلح و ثبات در خاورمیانه میداند. او در ماه آپریل در سخنرانی ای اعلام کرده بود که ایران دشمن داعش نیست.

او در خلال این سخنرانی گفته بود من از شما سوالی میپرسم . کدام کشور در خاورمیانه است که مورد حمله داعش قرار نگرفته؟ تنها یک کشور و آن ایران است. این بیش از یک اتفاق ساده است. من مطمئنم.

بر اساس گزارش این پایگاه اطلاع رسانی آمریکایی این ادعا از اساس غلط است اما حتی اگر این ادعا درست هم بود «متیز»از استدلال بی اساسی برای اثبات آن استفاده کرده است. اگر یک کشور مورد حملات تروریستی یک گروه تروریستی قرار نگیرد به این معنا نیست که دولت آن به نوعی در ارتباط با این گروه تروریستی است. با تمام این  احوال نمی توان آینده سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران را در شرایط جدید با روی کار آمدن ترامپ پیش بینی کرد.
 
کلمات کلیدی : انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا+ترامپ+پیروزی ترامپ+برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.