توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417832
17مصدوم حادثه سمنان بستری هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۹
رئیس اورژانس کشور آخرین آمار کشته های حادثه تصادف قطار در سمنان را 44 نفر و تعداد مصدومان آن را 82 نفر اعلام کرد و گفت: 17 نفر از این مجروحان بستری هستند.

به گزارش ایرنا، پیرحسین کولیوند، صبح شنبه در گفت و گویی افزود: از مجموع 82 مصدوم این حادثه فقط 17نفر هنوز در بیمارستانهای استان سمنان از جمله بیمارستانهای شاهرود، سمنان و دامغان بستری هستند و از این تعداد چهار نفر بدحال و در بخش ICU هستند.

وی افزود: حال بقیه مصدومان خوب است و به زودی در روزهای آینده و حداکثر تا آخر این هفته مرخص می شوند.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور نیز شامگاه جمعه درباره حادثه تصادف دو فطار در استان سمنان به خبرنگار ایرنا گفته بود: این تصادف بین یک قطار که از تبریز به مشهد می رفت و به علت نقص فنی متوقف شده بود با یک قطار که از سمنان می آمد، رخ داد.

وی گفت: در این حادثه یک واگن قطاری که از تبریز می آمد دچار حریق شد و در نتیجه40 تن جان خود را از دست داده و 82 تن نیز مجروح شدند.

سخنگوی اورژانس کشور ادامه داد: این حادثه در مسیر ریلی و دور از جاده و شهر رخ داد، به همین علت آمبولانس ها حدود 40 دقیقه در راه بودند تا به محل حادثه رسیدند.

وی گفت: برای امدادرسانی به مصدومان این حادثه 12 آمبولانس، 2 اتوبوس آمبولانس و 2 بالگرد اعزام شدند و 53 تن از مصدومان نیز با یک قطار کمکی که از دامغان اعزام شد به بیمارستان ولایت دامغان منتقل شدند.

خالدی افزود: بقیه مصدومان با آمبولانس های اورژانس منتقل شدند و البته سه تن از مصدومان نیز با بالگرد هلال احمر و چهار مصدوم دیگر با بالگرد اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند.

کولیوند، رئیس اورژانس کشور همچنین درباره آخرین آمار کشته و مصدومان حادثه انفجار حله گفت: آمار دقیق کشته و محروحان این حادثه را وزارت امور خارجه در اختیار دارد و می تواند اعلام کند اما آنچه اورژانس کشور اطلاع دارد این است که تعداد مجروحان این حادثه حدود 50 نفر برآورد شده است که اغلب آنها نیز افغانستانی هستند.

کولیوند افزود: 11 نفر از مجروحان این حادثه روز جمعه وارد کشور شدند، از این تعداد هشت نفر(چهار مرد و چهار زن) به صورت زمینی از مهران وارد خاک ایران شدند و سه نفر نیز به صورت هوایی و با بالگرد به تهران آمدند و در بیمارستانهای تهران از جمله بیمارستان میلاد و چمران بستری شدند.

به گفته وی، از هشت مجروحی که به صورت زمینی وارد کشور شدند، دو نفر به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند و شش تن دیگر هنوز بستری هستند اما حال عمومی آنها خوب است و جای نگرانی وجود ندارد.

کولیوند ادامه داد: از 6 مجروح باقیمانده، پنج نفر در بیمارستان امام(ره) ایلام بستری هستند.
 
کلمات کلیدی : قطار مسافربری + مصدوم + حادثه سمنان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.