توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507337
تخلیه بزرگ از بیم انفجار بمب جنگ جهانی در فرانکفورت
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۴
پس از آن که یک بمب بزرگ عمل نکرده انگلیسی در محله‌ای از فرانکفورت آلمان پیدا شد، بیش از ۷۰ هزار نفر از سکنه اطراف آن ناچار به تخلیه خانه‌های خود شدند.

به گزارش ایسنا، این بمب که از دوران جنگ جهانی دوم برجا مانده، احتمالا مستلزم یکی از بزرگترین عملیات‌های خنثی‌سازی در آلمان و پس از جنگ جهانی دوم است.

این بمب ۱۴۰۰ کیلویی انگلیسی که در دوران جنگ جهانی دوم به بلک‌باستر شهرت داشت، توانایی تخریب بسیار گسترده‌ای دارد و می‌تواند تمامی خیابانی که بر آن فرود آمده را با خاک یکسان کند.

این بمب در نزدیکی دانشگاه گوته شهر فرانکفورت پیدا شده و باعث تخلیه این دانشگاه، یک بیمارستان مجاور آن و همچنین بانک مرکزی شهر شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، هم اکنون پلیس فرانفکورت این منطقه را که در مرکز شهر واقع شده، محاصره کرده و می گوید خطری برای ساکنان مناطق خارج از محدوده کنترل شده وجود ندارد. همچنین متخصصان خنثی‌سازی بمب پس از وارسی این بلک‌باستر گفته‌اند ۷۰ هزاری نفری که فعلا در اردوگاه‌های موقت اسکان داده شده یا به خانه اقوام رفته‌اند، ممکن است تا پایان تعطیلات آخر این هفته نتوانند به خانه‌هایشان بازگردنند.
 
کلمات کلیدی : آلمان + جنگ جهانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.