نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449530
تایید نفوذ آب و گرد و غبار در ۷ مدل خودروی داخلی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۷
معاون شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران تایید کرد که برخی خودروهای داخلی با مشکل نفوذ آب و گرد و غبار مواجه هستند.

سعید تاجیک در گفت‌وگو با ایسنا و در مورد اینکه برخی از خودروهای داخلی حتی استانداردهای جزئی را رعایت نمی‌کنند و با مشکل نفوذ آب و گرد و غبار مواجه هستند، اظهار کرد: در بررسی‌هایی که مدنظر قرار گرفته است، یکی از مشکلات خودروهای مذکور نفوذ آب و گرد و غبار بوده که به عنوان یکی از عیب‌های اعلام شده مدنظر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این مسئله ایرادی است که ممکن است یک روز در خط تولید رخ دهد و روز دیگر چنین اتفاقی نیفتد چرا که قطعات مختلفی در تولید خودروها به کار گرفته می‌شود و نمی‌توان این مسئله را ایرادی کلی دانست.

معاون شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با اشاره به اینکه بسیاری از خودروهای داخلی به ویژه خودروهای مورد اشاره با مشکل نفوذ آب و گرد و غبار مواجه هستند بیان کرد: ما به دنبال رفع عیب خودروهای مربوطه هستیم و ایرادات دست یافته را گزارش می‌کنیم اما متاسفانه پس از آنکه خطای مورد نظر در بخشی از خودرو رفع می‌شود، مجددا در بخش دیگری از خودرو سر باز می‌زنند.

به گزارش ایسنا، بر اساس جدیدترین گزارش ارزیابی ارائه شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران هفت مدل خودروی سواری تولیدی در خودروسازی داخلی در استاندارد عدم نفوذ آب دارای نقص بوده و این استاندارد را به طور کامل پاس نکرده‌اند.

بر اساس این گزارش که در دی ماه سال جاری مدنظر قرار گرفته است، خودروهای سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۳۱، تیبا، تیبای هاچ‌بک (محصولات سایپا)، سمند تبریز (محصول ایران‌خودرو) و ام‌وی‌ام ۵۵۰ (محصول خودروسازی مدیران) در استاندارد عدم نفوذ آب دارای نمره منفی بوده و این نمره منفی نشان می‌دهد که خودروهای مربوطه استانداردهای لازم را به طور کامل پاس نکرده و دارای نقص کیفی در این بخش هستند.
 
کلمات کلیدی : خودرو + کیفیت خودرو + خودروی داخلی
 
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۱:۰۶:۲۳
خانواده پزو و سمند اين مشكل رو دارن.در مواقط بارندگي يا شست وشوي خودرو به دليل نفوذ آب از ابگيرها محرك ها به صورت مداوم رفت و برگشت ميزنند (4211357) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.