نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 201633
قیمت پیش فروش مسکن هم شکست/ قیمت آپارتمان‌های پیش‌فروشی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۷
کاهش قیمت‌ها در بازار مسکن بر نرخ پیش فروش‌ها هم تاثیر محسوسی گذاشته است و مالکان حاضرند با قیمت پایین تر و تخفیف بیشتر واحدهایشان را به فروش برسانند.

به گزارش مهر، در دو ماه گذشته بازار مسکن تحت تاثیر وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور با تغییرات زیادی مواجه شده به‌طوری‌که براساس نرخ‌های رسمی قیمت مسکن در شهریورماه امسال نسبت به پنج ماه ابتدای سال ۱۰ درصد کاهش نشان می دهد که تاثیر زیادی را بر خرید و فروش گذاشته است.

در واقع بسازبفروش‌هایی که به امید سود چند برابری ساخت و سازها را با سرعت زیادی شروع کرده بودند، الان یا واحدها را نیمه کاره رها کرده اند و یا اینکه به دنبال پیش فروش واحدهای خود هستند؛ به همین جهت نرخ پیش فروش ها با کاهش بیشتری به نسبت ۶ ماهه امسال روبرو شده است. برخی از سازندگان که پول لازم هستند علاوه بر کاهش قیمت، حاضرند با تخفیف مناسبی واحدهایشان را به فروش برسانند، به همین جهت وضعیت بازار مناسب خریدارانی است که عجله ای برای سکونت در آپارتمانشان ندارند و می‌توانند تا تحویل واحدها منتظر بمانند.

مطابق با قانون پیش فروش آپارتمان، ۶۰ درصد از کل مبلغ در ابتدا دریافت می شود و ۵ یا ۱۰ درصد از مبلغ در زمان سند زدن و مابقی در طی انجام پروژه و توافق با مالک پرداخت خواهد شد، البته این شرایط می تواند با توافق طرفین تغییر کند. مالک یکی از این واحدها شرایطی که برای پیش فروش آپارتمان خود با تحویل یکماهه تعیین کرده، اینکه ۸۰ درصد از کل مبلغ را دریافت می کند و ۵ درصد در زمان تحویل سند و مابقی را هم براساس توافق دریافت خواهد کرد، ضمن آنکه این فروشنده تاکید دارد تخفیف مناسبی را هم زمان سند زدن می دهد.

یکی دیگر از مالکان اعلام می کند که پیش پرداخت را ۴۰ درصد از کل مبلغ دریافت می کند و مابقی را برعهده مشتری می گذارد تا در زمان های مناسبی پول پرداخت شود در واقع شرایط مشتری جزو اولویت های فروش این واحدها است.

براین اساس به نظر می رسد بسازبفروش هایی که تا چند ماه پیش حاضر به کاهش قیمت ها نبودند و حتی واحدهای خود را به فروش نمی رساندند تا قیمت‌ها افزایش پیدا کند در حال حاضر نه تنها قیمت ها را کاهش داده اند بلکه شرایط آسان تری را هم برای خریداران در نظر می گیرند تا در این رکود، بتوانند واحدهای خود را پیش از موعد به فروش برسانند.

نرخ برخی از آپارتمان‌های پیش فروشی در تهران
براساس گزارش میدانی یک واحد ۷۷ متری در وردآورد، تحویل ۲ ماهه با شرایط ۶۰ درصد نقد و مابقی اقساط ۸ ماهه، متری ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پیش فروش شده است، همچنین در شهرک ژاندارمری، مرزداران پیش فروش یک واحد ۸۶ متری با شرایط زمان تحویل ۶ ماهه و متری ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

در محدوده جنت آباد لاله، دو واحد ۹۰ و ۶۸ متری، با نرخ هر مترمربع ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و تحویل ۱۸ تا ۲۰ ماهه پیش فروش می شود و در ستارخان، یک واحد ۷۰ متری دو خوابه پیش فروشی با زمان تحویل ۱۲ ماهه، متری ۴ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

همچنین دو واحد آپارتمان در گیشا به متراژ ۹۰ متر با نرخ پیش فروشی ۶ میلیون تومان در هر مترمربع و ۶ ماهه تحویل متقاضیان می شود و در انتهای همت غرب گرمدره یک واحد ۹۷ متری با پارکینگ و انباری، برج باغ با قیمت متری یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای پیش فروش در نظر گرفته شده است.

در محدوده لویزان مبارکی یک واحد ۹۹ متری تکواحدی با تحویل ۹ ماهه متری ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش فروش شده است و در شاهین شمالی یک واحد ۷۵ متری تحویل شهریور ۹۳ ، متری ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

در مجیدیه شمالی ۵ واحد ۷۰ متری پیش فروشی با تحویل دو ماهه متری ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و در دستور جنوبی پیش فروش دو واحد ۸۰ و ۱۲۰ متری با تحویل ۱۵ ماهه با قیمت پیش فروشی متری ۸ میلیون تومان انجام می شود. همچنین در نیاوران جمشیدیه یک واحد ۱۰۰ متری ودو خوابه با تحویل ۸ ماهه متری ۱۲ میلیون تومان پیش فروش شده است.
 
امیر اسد
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۵:۱۴:۴۸
ظاهرا حضراتی که در حال سوداگری در بالای شهر هستند، به دلیل نقدینگی زیادی که رهن جایی هم نیست، حاضر به شکستن قیمتهایشان نشده اند! جمشیدیه جای زیاد مرغوبی در شمیران نیست ، آنوقت 100 متری 8 ماهه 12 میلیون!!؟؟ در روزنامه آگهی ها رو که دیدم ، متوجه شدم ، ساخته شده و آماده تحویل در اقدسیه که بمراتب بهتر است را متری 11.800 میدادند. (1712430) (alef-10)
 
حسینزاده
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۹:۳۰:۵۹
الف محترم : کمی هم ازارزش پول ملی قلمفرسائئی فرمائید . ایا قدرت خرید یک تومان نسبت به سال قبل اضافه شده ؟یاثابت ماده؟ یا حد اقل بیش از 50 در صد افت نموده است ؟ (1712982) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۹:۳۴:۱۳
هيچگونه كاهش قيمتي در بازار وجود ندارد جز اينكه دلالان و بنگاهداران با ترفند جديد مي خواهند قيمت هاي فعلي را كاهشي قلمدااد نموده و بخورد مردم دهند در حاليكه خوشبختانه چندين ماه است مردم خود بخودي يك مبارزه منفي جانانه عدم خريد مسكن تا كاهش عملي و واقعي قيمت ها را شروع و ادامه مي دهند چرا كه سال قبل دلالان و بنگاهداران نا مردانه صد در صد قيمت ها را افزايش داده اند و مردم را تحقير كرده اند و تا كاهش عملي قيمت ها اين مبارزه ادامه دارد امار هاي منتشره بيانگر كاهش موثر معاملات بوده و مويد مطالب بنده است اگر واقعا خواستار اشتي مردم با بنگاه داران و مالكان و دلالان هستند قيمت متري بعنوان نمونه گيشا را چهار ميليون تومان نوساز حد اكثر بفروشند و بقيه مناطق متناسب با ان باشد تا كاهش ملموس گردد اميد وارم سايت ها هم با عدم چاپ قيمت هاي گران در كنار مردم و يار و ياور مردم باشند مردم ميدانند قيمت تمام شده مسكن هر متر مربع حد اكثر حتي با قيمت هاي فعلي متري 800 هزار تومان نميشود زمين هم متري متوسط دوميليون تومان اين سازنده محترم چقدر مي خواهد سود برد تا سير شود ميدانم خداوند بزرگ در اين امر مبارك يار و ياور مردم خواهد شد و قيمت ها عملا شكسته خواهد شد اميد كه دلالان و بنگاهداران زود تر متوجه شوند و قيمت ها را واقع و عملا كاهش دهند چون در غير اينصورت عدم خريد تداوم خواهد داشت والسلام (1712987) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۲۰:۴۱:۲۱
این کجاقیمتش کم شده تنها سازنده هامیخوان اینجوری مردم رابه خریدن املاکشون که روی دستشون بادکرده تشویق کنندکه فایده نداره (1713097) (alef-10)
 
.....
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۲۱:۵۵:۴۴
چون مردم نمی خرند ازاین هم ارزانتر خواهد شد. (1713233) (alef-6)
 
ميلي
۱۳۹۲-۰۷-۲۱ ۱۱:۲۲:۱۴
الكي جو نده اوضاع بدترم شده معلومه مستاجر نيستي (1714085) (alef-6)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۷-۱۷ ۰۶:۲۱:۳۷
سایت الف محترم. انگاری تو این مملکت نیستی؟! ارزانی و ایرانی؟ چه ساده پندارند کسانی که چنین گمان می کنند. بزودی همگی از خواب خرگوشی بیدار خواهید شد و متاسفانه این دلالان خواهند بود که برنده ماجرایند چرا که مردم به امید ارزانی بیشتر در روياي خود تا ابدیت فرو رفته اند. (3247770) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.