نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419687
انتقاد موحدی کرمانی از استعفای مدیرعامل راه‌آهن/ پیگیری حقوق های نجومی چه شد؟
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۹
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه با توجه به تمدید 10 ساله قانون تحریم ایران اینک وقت مقابله به مثل با آمریکاست، گفت: برای قطع یارانه نقدی 40 هزار تومانی ده‌ها جلسه و کمیسیون برگزار می‌کنید و مصاحبه‌ها انجام می‌دهید، اما به حقوق‌های نجومی که می‌رسد دست روی دست می‌گذارید.

به گزارش فارس، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز پایتخت با اشاره به راهپیمایی با شکوه اربعین حسینی، اظهار داشت: راهپیمایی میلیونی اربعین سرور و سالار شهیدان حقیقتی فراموش‌شدنی نیست، حقیقتاً‌ مردم نفوذ ایمان و عشق به اهل بیت را در این راهپیمایی به نمایش گذاشتند، بنده به رهبر عالیقدر عرض می‌کنم این عاشقان اهل بیت بهترین یاوران برای شما هستند.

وی افزود: متأسفانه داعش جنایت‌کار در حلّه جنایتی عظیم را مرتکب شد که به بازماندگان آن جنایت تسلیت عرض می‌کنم و برای آنها اجر عظیم از درگاه خداوند و برای شهدا علو درجات مسئلت می‌کنم؛ اینک که حوادث فراموش‌نشدنی را مطرح می‌کنیم باید جنایت آل‌سعود در منا را همواره به یاد داشته باشیم، جنایات منا هم فراموش‌نشدنی است، معتقدم در هر مناسبتی و در خطبه‌های نماز جمعه باید این جنایت مطرح و نالایقی آل‌سعود در مدیریت حج منعکس شود، به آنها می‌گویم منتظر عذاب الهی باشید.

امام جمعه موقت تهران همچنین با تسلیت جان‌باختن تعدادی از هم‌وطنانمان در برخورد دو قطار در سمنان، افزود: حادثه دلخراش و جانسوز برخورد دو قطار در سمنان از حوادث بسیار دلخراش و در حقیقت فاجعه بسیار بزرگی بود، اولاً به همه مردم ایران بالاخص به مردم استان آذربایجان شرقی تسلیت عرض می‌کنم، مسافرین و شاهدان عینی چنین گفته‌اند که ساعت حدود 7:30 دقیقه صبح این حادثه اتفاق افتاد ولی ساعت 10:30 دقیقه هلی‌کوپترها و آمبولانس‌ها برای کمک‌رسانی به محل آمدند، آن هم در حالی که هیچ امکاناتی نداشتند حتی کپسول آتش‌نشانی هم نداشتند، این گفته‌های آنان است، به عبارتی دیگر گویا مردم ساعت‌ها در سرمای استخوان‌سوز بیابان سرگردان بودند و می‌لرزیدند و عده‌ای هم داخل آتش زنده زنده در حال سوختن بودند اما هیچ خبری از کمک نبوده است.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با اشاره به استعفای مدیرعامل راه‌آهن کشور، گفت: استعفای مدیرعامل راه‌آهن کشور در پی حادثه برخورد دو قطار جای تعجب دارد، شما چرا استعفا دادید؟ اگر مقصرید که باید عزل و محاکمه شوید و اگر مقصر نیستید چرا استعفا دادید؟! چرا به تقلید از بیگانگان به محض وقوع حادثه‌ای استعفا می‌دهید؟ شنیده‌ام درباره حادثه برخورد دو قطار گفته شده خدا را شکر همه جان‌باختگان بیمه بودند و جای نگرانی نیست، این هم سخن عجیبی است.

وی گفت: مقام معظم رهبری در پیامی درباره برخورد دو قطار در سمنان چنین فرمودند که این حادثه مرا مصیبت‌زده کرد، قصور و تقصیر و بی‌تدبیری دست‌اندرکاران خانواده‌هایی را عزادار کرد، از مسئولان و دست‌اندرکاران این مسئله می‌خواهم از این حوادث دردناک به آسانی عبور نکنند و دغدغه حل ریشه‌ای این مسائل و امثال آن را در صدر اولویت‌های خود قرار دهند و همه تلاش خود را برای علاج مصدومان و انتقال مجروحان و کاستن از مصائب داغداران به کار برند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی تصریح کرد: شنیده‌ام در خصوص پذیرایی از مسافرین قطارها مبلغ 12 میلیون یورو با مشارکت یک شرکت هلندی سرمایه‌گذاری شده است، آیا وقت آن نرسیده به جای روی آوردن به شرکت‌های خارجی، از شرکت‌های داخلی خودمان برای این امور استفاده شود؟

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره حقوق‌های نجومی، گفت: گویا موضوع حقوق‌های نجومی به طور کامل به فراموشی سپرده شده است، قرار بود موضوع پیگیری و به مردم اطلاع داده شود، کجاست پیگیری؟ و کجاست اطلاع دادن به مردم؟ گویا قرار است رهبر معظم انقلاب مطالبی را مطرح کنند و مسئولان مدعی پیرو رهبری عمل نکنند.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان نیروی دریایی ارتش، ضمن تقدیر از حضور قدرتمند نیروی دریایی در آب‌های آزاد که بنده هم لازم می‌دانم از همین تریبون از نیروی دریایی ارتش به دلیل ایجاد امنیت و آرامش در کشور تقدیر و تشکر کنم، بر لزوم پیگیری برنامه‌ها و کارها تا حصول نتیجه تأکید کردند و فرمودند ناتمام ماندن کارها سؤال و اشکال ایجاد می‌کند، از جمله مانند حقوق‌های نجومی که نتیجه آن برای مردم روشن نشد و سؤالات در ذهن مردم باقی مانده است.

وی در همین زمینه یادآور شد: سخنگوی قوه قضاییه می‌گوید تاکنون در خصوص حقوق‌های نجومی موردی از سوی دولت و یا دیوان محاسبات به قوه قضاییه گزارش نشده است، وقتی حقوق‌های نجومی مطرح می‌شود برخی می‌گویند این حقوق‌ها را به طور قانونی دریافت کردند، آقایان حرمت قانون را حفظ کنید، مردم را نسبت به قانون بدبین نکنید، کشور ایران جمهوری اسلامی است و قرآن بر این کشور حاکم است، کجای این حقوق‌های نجومی با عدل سازگار است؟ مسامحه و غفلتی که در رابطه با ابطال این قانون شده است را به حساب دین و اسلام نیاورید، اگر قانونی گرفته‌اند چرا وقتی عده‌ای برمی‌گردانند قبول می‌کنید؟! اگر قانونی گرفته‌اند مِلک خودشان است و بازگرداندن ندارد و اگر برگرداندند شما حق گرفتن ندارید.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی تأکید کرد: اگر حقوق‌های نجومی را قانونی گرفته‌اند چرا عذرخواهی می‌کنید؟! عمل به قانون که عذرخواهی ندارد، عجیب است برای قطع یارانه نقدی 40 هزار تومانی ده‌ها جلسه و کمیسیون برگزار می‌کنید و مصاحبه‌ها انجام می‌دهید، اما به حقوق‌های نجومی که می‌رسد دست روی دست می‌گذارید، لابد می‌گویید ماهی 40 هزار تومان پول زیاد است، اما ماهی 50 میلیون تومان پول کمی است؛ قدری روی کارهایتان دقت کنید.

وی ادامه داد: مسئله دیگر قانونی به نام قانون تحریم ایران معروف به «داماتو» است که شب گذشته تمدید آن برای مدت 10 سال دیگر در پارلمان و سنای آمریکا به تصویب رسید، از آمریکا جزء دشمنی انتظار نمی‌رود، اما همان‌طور که گفته شد اینک وقت مقابله به مثل است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنانش تصریح کرد: ما با صدای رسا فریاد می‌زنیم آمریکا ما از حکومت ننگین شما و با عناصر پیمان‌شکن، دروغگو، حیله‌گر و از رویه شما که ظلم و خونریزی و حمایت از ستم‌گران است با تمام وجود بیزاریم و اگر به سمت پاره کردن برجام بروید، همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند ما قبل از شما برجام را آتش می‌زنیم.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری فرمودند اگر قانون تمدید 10 ساله تحریم‌های ایران تصویب شود، قطعاً‌ و بدون تردید نقض برجام است و بدانند جمهوری اسلامی ایران حتماً در مقابل آن واکنش جدی نشان خواهد داد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با بیان اینکه تا چه زمانی قرار است رهبر معظم انقلاب هشدار دهند و مسئولان بیدار نشوند؟! گفت:‌ رهبر معظم انقلاب بارها قبل از توافق و برجام فرمودند به آمریکا بدبین هستم و اخیراً نیز فرمودند طرف مقابل وقتی خرش از پل بگذرد برمی‌گردد و به ریش شما می‌خندد.

وی تصریح کرد: باید با کسی مذاکره کنید که قابل اعتماد باشد؛ به تعهد و پیمانش عمل کند، آمریکایی‌ها مدعی هستند تمدید داماتو تحریم جدید نیست، بلکه تمدید است، اما هر چه باشد ما می‌گوییم که خباثت، رذالت و سقوط از انسانیت و شرافت است و مسئولان درباره این موضوع باید بیدار شوند و دل به آمریکا نبندند.

امام جمعه موقت تهران همچنین گفت: لشکر سوریه و نیروهای مردمی و لشکر عراق و نیروی مقاومت عراق موفق شدند مراکز زیادی را که در تصرف داعش بود، پس بگیرند، همچنین مردم آواره و مظلوم را از چنگ داعش نجات دهند.

وی با اشاره به هفته بسیج، گفت: من این نعمت بزرگ الهی را به مردم ایران تبریک می‌گویم، حقیقتاً بسیج سرمایه بزرگی برای انقلاب اسلامی ایران است، مقام معظم رهبری در تجلیل از بسیج فرمودند که بسیج از پدیده‌های شگفت‌آور دوران انقلاب اسلامی است و امام بزرگوار با تعلیم و الهام الهی این شجره طیبه را پایه‌گذاری کردند و سرنوشت انقلاب را به دست جوانان سپردند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در پایان درگذشت آیت‌الله موسوی‌اردبیلی و حجت‌الاسلام شاهرخی و فوت فیدل کاسترو رهبر فقید کوبا را تسلیت گفت.
 
کلمات کلیدی : موحدی کرمانی+نماز جمعه تهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۲ ۱۵:۵۸:۴۳
چون تقلید از غرب است لزوما اشتباه نیست. همین شلوار تنمان و الکتریسیته.... از غرب است. (4045338) (alef-11)
 
سجودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۲ ۱۶:۱۲:۳۵
واقعا مردم نمیدانند به چه سازی برقصند اگر استعفا نمیداد شما بد اخلاقی و هزاران انگ دیگر بطور یقین میچسباندید حال که استعفا داده به نوع دیگرش معلوم نیست باید به چند نفر پاسخ داد. بابا یک مقدار بصیرت باید داشت تا کی دنبال خراب کردن دولت. (4045360) (alef-11)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۲ ۱۶:۵۱:۲۴
ايشون فقط خلاف هاي دولتي ها را ميبينه ديگران انگار نميبينه (4045451) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۲:۵۶:۲۱
با همین طرز تفکر سی ساله به پستها چسبیدن و ول کن هم نیستن (4051256) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.