توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509380
امضای توافق همکاری‌ دفاعی اسپانیا و عربستان
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
براساس مطلب منتشر شده در بولتن رسمی دولت، اسپانیا و عربستان سعودی توافقی برای حفظ و نگهداری دوجانبه اطلاعات طبقه بندی شده در زمینه دفاعی به امضا رسانده اند.

به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه آ ب ث، این توافق توسط «فلیکس سانس رولدان» مدیر مرکز ملی اطلاعات اسپانیا و نماینده وزارت دفاع عربستان سعودی به نام «محمد بن عبدالله آلایش» با هدف تقویت روابط خوب دوستانه بین دو کشور از طریق همکاری نزدیک در زمینه نظامی امضا شده است. 
قرارداد مزبور به منزله قدم دیگری در مسیر گسترش همکاری های نظامی و با هدف محافظت از اطلاعات دفاعی دو طرف می باشد. 
این قرارداد در واقع اسپانیا را یک قدم دیگر به امضای بزرگترین قرارداد نظامی شرکت کشتی سازی ناوانتیا در تاریخ این کشور که شامل فروش 5 ناو جنگی به ارزش بیش از 2 میلیارد یورو است ، نزدیک می کند. 
قرارداد مذکور علاوه بر ساخت 5 فروند ناو جنگی برای نیروی دریایی عربستان همچنین شامل ساخت یک پایگاه دریایی برای استقرار 5 فروند کشتی مذکور است .
این کشتی ها که موارد مشابه آنها پیش از این برای ونزوئلا ساخته و تحویل شده ، قرار است در کادیس اسپانیا واقع در جنوب کشور ساخته شود .
 
کلمات کلیدی : اسپانیا+عربستان+توافق نظامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.