نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415483
اولین جلسه تفحص از شهرداری تهران هفته آینده برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۳
نماینده مردم تهران از برگزاری اولین جلسه بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در روز یک‌شنبه هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا رحیمی در گفت‌وگویی، اظهار کرد: بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس هفته آینده شهردار تهران در کمیسیون عمران حاضر می‌شود تا در جلسه‌ای با حضور متقاضیان تفحص از شهرداری تهران به موارد مطروحه پاسخ داده و تقاضاکنندگان نیز نظراتشان را مطرح کنند.

وی توضیح داد: طبق آیین‌نامه این جلسه صرف استماع نظرات دو طرف است و بعد از آن کمیسیون به بررسی تقاضای تفحص پرداخته و در نهایت رأی‌گیری می‌کند. البته کمیسیون باید نظر نهایی خود مبنی بر تصویب تفحص یا رد آن را به هیأت رئیسه جهت ارائه گزاش در صحن علنی بدهد.

نماینده تهران در ادامه با یادآوری دلیل طولانی شدن برگزاری جلسه بررسی تقاضای تفحص در کمیسیون عمران، گفت: اعضای کمیسیون عمران شبهه آیین‌نامه‌ای را مطرح کردند مبنی بر اینکه به دلیل وجود پرونده قضایی درباره موضوع واگذاری املاک توسط شهرداری تهران و تحقیقات اعمال شده امکان تفحص در این موضوع وجود ندارد، شبهه‌ای که از همان ابتدا متقاضیان تفحص آن را وارد نمی‌دانستند و به همین دلیل دیداری با رئیس مجلس برای اطمینان از روند عادی برگزاری مقدمات تفحص در کمیسیون عمران انجام شد.

وی در پایان گفت: در این دیدار رئیس مجلس به موضوع ادامه تفحص و عادی بودن روند برگزاری آن اشاره کردند که با توجه به نظر ایشان پیش‌بینی می‌شود که جلسه استماع نظرات طرفین هفته آینده برگزار شود.
 
کلمات کلیدی : تحقیق‌ و تفحص +شهرداری تهران + مجلس
 
حسین اصل
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۷:۴۱:۲۲
عدم وجود سیستم های نظارتی، پرسنل متخصص و کارآمد موجب میشود ابتدا تخلفات صورت گیرد، بعد دستگاههای نظارتی وارد میشوند، بعد در یک پروسه سیاسی بازی معلوم نیست نتیجه چه میشود!
آیا وجود 104 شرکت تعاونی مسکن برای 22 منطقه شهرداری، تحقیق و تفحص میخواهد؟ حتما بازار گرمی دارد. از تعدادش معلوم است.
این موضوع مربوط به یک روز و دو روز است یا یک ماه و دو ماه و یک سال و دو سال ؟!
دستگاههای نظارتی باید جوابگو باشند؟! (4022657) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۸:۰۱:۵۷
صدور این همه مجوز برج های بلند بدون رعایت استاندارهای جهانی ایا تخلف اشکار محسوب نمی شود ؟
ایا بی تفاوتی نسبت به حفظ سلامت و حقوق شهروندی تخلف محسوب نمی شود ؟
ساخت و ساز در پارکها و بخصوص اراضی عباس اباد تخلف نیست ؟
بیرون بردن نمایشگاها به خارج از شهر و برج سازی در اراضی عباس اباد تخلف نیست ؟ (4022684) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.