توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491489
غنی: روابط دوستانه با پاکستان بر صلح با طالبان مقدم است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۹
رئیس‌جمهور افغانستان اعلام کرد، کابل در درجه اول نیاز دارد پیش از هرگونه برقراری صلح با طالبان، با پاکستان روابط صلح‌آمیز داشته باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان در کنفرانس خبری در کابل اعلام کرد: اسلام آباد باید دخالت در امور داخلی افغانستان را کنار گذاشته و به جای آن همکاری با دولت اتحاد ملی را در پیش گیرد.

وی ادامه داد: افغانستان و پاکستان هنوز یادداشت تفاهم درباره تبادل اطلاعات را نهایی نکرده‌اند.

این اظهارات پس از این بیان شد که چین، افغانستان و پاکستان به تازگی بر ایجاد مکانیزم گفتگو میان وزرای خارجه سه کشور با هدف ارتقای روابط میان کابل و اسلام آباد توافق کردند.

همچنین این سه کشور بر احیای گروه همکاری چهارجانبه در راستای انجام مذاکرات صلح با طالبان توافق کردند.

اظهارات غنی نشان می‌دهد که هنوز روابط میان پاکستان و افغانستان تغییر نکرده و روابط میان دو کشور شکننده است.

غنی افزود: پاکستان دو گزینه دارد. یا اینکه با استفاده از فرصت‌های اقتصادی با افغانستان همکاری و یا در امور داخلی این کشور دخالت کند. اگر دومین گزینه را انتخاب کند در این صورت جامعه بین‌المللی باید فشارهای خود را علیه پاکستان افزایش دهد.

او در ادامه اظهاراتش با اشاره به طالبان با بیان اینکه این گروه وقت را از دست می‌دهد از طالبان خواست که به مذاکرات صلح بپیوندد.
 
کلمات کلیدی : پاکستان + افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.