توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421585
نخست وزیر ترکیه: بحران سوریه به سمت گشایش حرکت می‌کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۸
نخست‌وزیر ترکیه در دیدار با نخست‌وزیر روسیه با تاکید بر اینکه عادی‌سازی اوضاع در سوریه از اولویت‌های کشورش و روسیه است گفت: بحران سوریه به سمت گشایش حرکت می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، بن‌علی ییلدیریم نخست‌وزیر ترکیه روز سه‌شنبه گفت که بحران سوریه به سمت گشایش حرکت می‌کند.

وی در دیدار با دیمیتری مدودف نخست‌وزیر روسیه در مسکو گفت: ما به سمت برون رفت از بحران سوریه حرکت می‌کنیم و عادی‌سازی اوضاع در سوریه اولویت ترکیه و روسیه است، زیرا این به نفع کل منطقه است.

نخست‌وزیر ترکیه تاکید کرد که مواضع آنکارا و مسکو در خصوص مبارزه با تروریسم همسو است و ترکیه آماده است که برای جداسازی تروریستها از معارضان میانه‌رو در سوریه تلاش کند.

ییلیدیریم افزود: بدون مذاکرات سوری سوری داخلی، نمی‌توان آینده‌ای برای سوریه تعیین کرد.

مدودف نخست‌وزیر روسیه نیز با بیان اینکه گفتگوی روسیه و ترکیه درباره سوریه به دوران قبل باز‌ گشته است،ابراز اطمینان کرد که گفتگوها بین دو کشور در این خصوص در آینده ادامه یابد.

نخست‌وزیر روسیه گفت: ما تماسهایی در خصوص اوضاع انسانی و سایر مسائل از جمله مبارزه با گروههای تروریستی که برای خود در سوریه پناهگاهی یافته‌اند با ترکیه داریم و این تماسها فقط بین پوتین و اردوغان نیست، بلکه بین ارگان‌های نظامی و دستگاههای مختلف نیز برقرار می‌شود.
 
کلمات کلیدی : یلدریم + نخست وزیر ترکیه + بحران سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.