توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380482
انفجاری قوی هرات را لرزاند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰
یک انفجار قوی انتحاری بعدازظهر امروز (پنجشنبه) شهرستان «شیندند» استان «هرات» در غرب افغانستان را لرزاند؛ مناطقی از شیندند تحت نفوذ گروه طالبان قرار دارد.

به گزارش ایرنا، شاهدان در تماس تلفنی به خبرنگار ایرنا گفتند که این انفجار انتحاری در پائین بازار این شهرستان روی داده و شماری از غیرنظامیان در اثر این انفجار کشته یا مجروح شدند.
هنوز گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.
منابع رسمی افغانستان درباره این انفجار هنوز واکنشی نشان نداده اند.
یک انفجار قوی نیز روز گذشته در بازار میوه شهرستان «مزار شریف» مرکز استان بلخ در شمال افغانستان روی داد که بر اثر آن ۲ نفر کشته و ۱۳ نفر دیگر نیز زخمی شدند.
به گزارش ایرنا افغانستان در روزهای اخیر شاهد حملات مرگبار انتحاری و یا انفجار بمب های جاسازی شده در مناطق مختلف این کشور بوده و علاوه بر این، درگیری ها میان نیروهای دولتی و طالبان در شمال، جنوب و شمال شرق افغانستان ادامه دارد.
استان بغلان از استان های مرکزی افغانستان در شمال کابل نیز شاهد درگیری میان نظامیان افغان و ده ها نفر از گروه طالبان است و رسانه های افغان گفته اند که نیروهای این گروه به نزدیکی مرکز این استان رسیده اند.
کلمات کلیدی : انفجار هرات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.