توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504961
سخنگوی کمیسیون آموزش: کنکور باید حذف شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه کنکور توقعات جوانان را بالا برده گفت: طبق قانون، کنکور تا سه سال آینده باید حذف شود.

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه طبق قانون باید تا سه سال آینده کنکور حذف شود، گفت: قانون تاکنون به خوبی اجرا نشده و باید برخی از کاستی‌ها در قانون اصلاح شود.

وی با بیان اینکه برخی از نمایندگان به دنبال طرحی برای بر طرف کردن کاستی‌ها در حذف کنکور هستند، ادامه داد: در بحث‌های حاشیه‌ای که  در این زمینه انجام شده، محورها بر این موضوع بوده که کنکور حذف یا شیوه برگزاری آن تغییر کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برگزاری کنکور به شیوه فعلی مشکلاتی را در کشور ایجاد کرده، افزود: درصد بالایی از بیکاری جوانان از نوع و شیوه برگزاری کنکور است که توقعات را بالا برده است.

میرزاده تصریح کرد: وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش  نیز باید ضمن اجرای دقیق قوانین، ایده‌های خود درباره بهبود وضعیت فعلی را  به مجلس ارائه کنند.
 
کلمات کلیدی : کنکور، سازمان سنجش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.