توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488663
شولتز، مرکل را به تسلیم شدن در برابر ترامپ متهم کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶
پیش از نشست گروه 20 در آلمان، کاندیدای صدراعظمی این کشور که رقیب مرکل نیز محسوب می شود، وی را به تسلیم شدن در برابر رئیس جمهوری آمریکا متهم کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، مارتین شولتز، رقیب آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در انتخابات آتی این کشور روز یکشنبه مرکل را به عدم داشتن موضع قوی در مقابل دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا متهم کرد و به روزنامه ولت آم زونتاگ گفت: صدراعظم آلمان تنها یکبار جرات کرد در مقابل رئیس جمهوری آمریکا بایستد اما از آن زمان تاکنون خود را از رویارویی با او دور نگه داشته است.

وی ادامه داد: من به ترامپ می‌گویم، دلایل شما برای افزایش تعداد نیروها و هزینه‌های نظامی که هیچ توجیهی ندارد، به ما ربطی ندارد.

شولتز در مصاحبه روز یکشنبه خود گفته که انتقادش تنها به شخص مرکل نیست بلکه سایر رهبران ناتو را نیز شامل می شود که قرار است در نشست گروه 20 در هامبورگ آلمان حضور یابند.

وی در ادامه مصاحبه خود آورده است: نشست گروه 20 نشستی با بیانیه‌های غیر الزام‌آور است. دولت‌های دموکراتیک باید از خودشان بپرسند که آیا به دنبال امضای اوراقی با افراد مستبد هستند یا خبر. بجای آن، آنها باید موضع خودشان را درباره تغییرات جوی، مهاجرت و سیاست توسعه مشخص کنند.

مارتین شولتز ادامه داد: آیا ما باید به ترامپ، به رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین (روسای جمهوری آمریکا ترکیه و روسیه) امتیاز بدهیم؟ نه اصلا.
 
کلمات کلیدی : مرکل + ترامپ + آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.