توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478169
واشنگتن پست: خونین ترین نبرد سوریه در راه است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۳
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی نوشت خونین‌ترین نبرد سوریه هنوز اتفاق نیفتاده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی نوشت: خونین‌ترین نبرد سوریه هنوز اتفاق نیفتاده است.

بر این اساس، پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: خونین ترین نبرد سوریه در استان ادلب خواهد بود که هنوز اتفاق نیفتاده و جان حدود یک میلیون نفر در معرض خطر قرار دارد.

در گزارش روزنامه واشنگتن پست آمده است: مردم از هر گوشه و کنار سوریه از جنگ در این کشور فرار می کنند ولی از پس دستمزد قاچاقچیان بر نمی آیند تا آنها را به مکانی دورتر ببرد. اکنون نزدیک به یک میلیون نفر در یک استان در شمال غربی سوریه جمع شده اند و مضطرب، ترسان و بی اعتماد، چشم به آتش بس دارند. این منطقه وسیع و اغلب کوهستانی در امتداد مرز جنوبی ترکیه به یکی از آخرین سنگرهای شورشیان تبدیل شده است. در ماه های آتی، این استان می تواند به شدیدترین و خونین ترین چالش برای نیروهای بشار اسد رئیس جمهور سوریه تبدیل شود؛ نیروهای بشار اسد در حال حاضر برای کنترل این نواحی که در شورش 2011 به دست جنگجوهای شورشی افتاد مبارزه می کنند.

این روزنامه افزود: در توافقی که میان روسیه، ترکیه و ایران در ماه جاری امضاء شد، بخشی زیادی از خشونت در استان ادلب و سه منطقه دیگر سوریه متوقف شد اما اگر آتش بس بشکند و جنگ از سر گرفته شود، مخاطرات انسانی در این منطقه شمال غربی سوریه بسیار بالاست: مرز ترکیه به شدت تحت کنترل است و نیروهای حامی دولت ماههاست که در حال نزدیک شدن به این منطقه هستند. در سراسر این استان، ائتلافی از شورشیان نزدیک به القاعده را می توان دید که به شدت با بشار اسد مخالف هستند و صدها هزار نفر غیرنظامی در این میان گرفتار شدند.

جنگ هفت ساله داخلی سوریه باعث آواره شدن بیش از 5 میلیون نفر  شده است. در داخل سوریه حتی افراد بیشتری وجود دارند که دوست دارند کشور را ترک کنند اما گرفتار شده اند. ترکیه، لبنان و اردن که هر کدام برای اسکان آوارگان قبلی با مشکل روبرو هستند مرزهایشان را بسته اند. رفتن به شرق به داخل خاک عراق خطر به دام افتادن به چنگ داعش را برایشان به همراه دارد. بنابراین آوارگان در شرایطی دشوار زندگی می کنند و تمام آنچه که آنها می خواهند این است که خشونت پایان یابد.

همانطور که جنگ میان نیروهای دولتی سوریه و شورشیان به پایان خود نزدیک می شود، استان ادلب به پناهگاه شبه نظامیان شورشی تبدیل شده است، شبه نظامیانی که تسلیم نیروهای دولتی نشده اند. جمعیت این استان افزایش یافته است و دلیل افزایش جمعیت توافق دولت اسد برای انتقال غیرنظامیان وجنگجویان از نواحی شمالی سوریه به این استان بود. ساکنان می گویند افراد جدیدی که وارد ادلب می شوند دیگر جای کافی ندارند و آپارتمان ها پر شده است. بسیاری از خانواده ها در چادر، خانه های گلی و حتی غار زندگی می کنند. مدارس و بیمارستان ها و امکانات آنها به دست گروه های شورشی و شوراهای محلی تحت حمایت اپوزیسیون اداره می شود اما تحیل گران و دیپلمات ها می گویند نیروهایی که در این استان در حال قوت گرفتن هستند متعلق به گروه تحریر الشام است که یک گروه متعلق به القاعده است.
 
کلمات کلیدی : داعش ، استان ادلب ، صلح سوریه ، جنگ سوریه ، خونین ترین نبرد سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.