توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 368567
زنان مجلس کمیسیون دار می شوند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۴
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از قید یک فوریتی بر طرح کمیسیون زنان و خانواده برای ارائه در صحن علنی خبر داد و ابراز امیدواری کرد با طی روند مربوطه، این کمیسیون تا پایان سال جاری تشکیل شود.

به گزارش خانه ملت سهیلا جلودارزاده ضمن انتقاد از اینکه حوزه زنان و خانواده در کشور متولی مناسبی ندارد و در این میان سازمان صداوسیما، وزارت فرهنگ و غیره نمی‌توانند به صورت مناسب به وظایف خود عمل کنند، گفت: نمایندگان خانه ملت ضمن امضای طرح تشکیل کمیسیونی به نام زنان و خانواده به دنبال برنامه‌ریزی در این حوزه و رفع چالش‌های موجود هستند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تشکیل چنین کمیسیونی می‌تواند راهگشای مسائل حوزه زنان و خانواده باشد، اظهار کرد: برخی افراد از موازی‌کاری احتمالی کمیسیون مذکور با فراکسیون زنان و خانواده انتقاد می‌کنند در حالی که این کمیسیون می‌تواند تصمیمات فراکسیون زنان و خانواده را پیگیری کند.

وی با تاکید بر اینکه نباید از مسائل حوزه زنان و خانواده غافل شویم، خاطرنشان کرد: ممکن است طرح تشکیل چنین کمیسیونی در مجلس و محتوای مطروحه در آن، موجب برخی چالش‌ها شود ولی چنین موارد و بحث‌هایی حتما سازنده و مثبت خواهد بود.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این طرح با قید یک فوریت مطرح خواهد شد و در صورت جلب نظر موافق نمایندگان، در کمیسیون‌های اصلی و فرعی مورد بحث و نظر قرار خواهد گرفت و خواهان آن هستیم که هرچه سریع‌تر برای بررسی جزئیات در صحن علنی مطرح شود.

جلودارزاده تصریح کرد: این طرح در صورت کسب نظر موافق نمایندگان در صحن علنی، در کمیسیون تدوین‏ آیین ‏نامه داخلى مجلس بررسی می‌شود و با توجه به اینکه زمان مناسبی تا پایان سال جاری وجود دارد، احتمال تشکیل کمیسیون زنان و خانواده در سال جاری وجود دارد.
 
کلمات کلیدی : فراکسیون زنان+مجلس دهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.