نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476468
واکنش جامعه روحانیت به حواشی تأییدصلاحیت‌ها در انتخابات شورای شهر شیراز
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۳
دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز در نامه‌هایی جداگانه به نماینده ولی فقیه در استان فارس و همچنین تولیت آستان مقدس احمدی و محمد(ع) و نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری به برخی از تأیید صلاحیت‌ها در انتخابات شورای اسلامی شهر شیراز واکنش نشان داد.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام محی‌الدین طاهری دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز در نامه‌هایی جداگانه که نسخه‌ای از آن در اختیار دفتر خبرگزاری تسنیم در استان فارس قرار گرفته خطاب به آیت‌الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و همچنین آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب تولیت آستان مقدس احمدی و محمد(ع) و نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری به برخی از تأیید صلاحیت‌ها در انتخابات شورای اسلامی شهر شیراز واکنش نشان داد.

در این نامه آمده است: با احترام باستحضار می رسد حسب اطلاعات واصله از افراد موثق و معتمد و اقشار مختلف مبنی بر بروز تخلفات در روز اخذ رای در سطح شهر شیراز و با اطلاع از نامه شماره 501/ن/ ه مورخ 18/2/96 هیات نظارت بر انتخابات استان خطاب به هیات اجرایی شهرستان شیراز که نهایتا با بی توجهی ایشان مواجه و منجر به انتشار آگهی اسامی کاندیداها با قید اسامی افراد فاقد صلاحیت شده، از آنجا که اکنون در بین منتخبین فعلی نام برخی از افراد رد صلاحیت شده مشاهده می‌شود نگرانی جدی نسبت به صحت انتخابات شورای اسلامی شهر شیراز و وجود سوء جریانی در روند برگزاری آن وجود دارد و این امر موجب مراجعات متعدد متدینین و اقشار مختلف مردم از اساتید دانشگاه، جامعه حقوقی، پزشکان، مهندسین، اصناف و بازاریان و .... گردیده است.

لذا موضوع فوق در جلسه مورخ 3/3/96 جامعه روحانیت شیراز که با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید مطرح و به اتفاق آرا مقرر گردید از حضورتان تقاضا گردد به منظور شفاف شدن موضوع و جلوگیری از تضییع حقوق و آراء مردم شریف و متدینین شهر دستور فرمایید از طریق مراجع ذیصلاح قضایی، بازرسی و ریاست محترم مجلس شورای اسلامی پیگیری و نتیجه نهایی به اطلاع همگان برسد.

وز گذشته آیت‌الله ایمانی امام‌جمعه شیراز نیز در خطبه‌های نمازجمعه این شهر با اشاره به برخی تخلفات صورت گرفته در احراز صلاحیت برخی کاندیداهای شوراها گفت: سؤال من از مسؤولان این است که افراد رد صلاحیت شده در مراجع چهارگانه، چگونه صلاحیتشان برای انتخابات شوراها تایید شده است؟

براساس این گزارش، نماینده ولی فقیه در فارس خطاب به مسؤولان مرتبط با انتخابات گفته بود: شما به عنوان مدافع حقوق مردم وظیفه داشتید که از حق آن‌ها دفاع کرده و افراد صالحی را به مردم معرفی کنید نه آنهایی که سابقه زندان داشته و مراجع چهارگانه صلاحیتشان را تایید نکرده‌اند. چرا باید جناح‌بازی تا این حد در برخی از مسؤولان وجود داشته باشد که حتی افراد رد صلاحیت شده را تایید کنند؟ آیا منافع و مصالح مردم مهم است یا مسائل جناحی و گروهی؟

 رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی استان فارس در تاریخ 18 اردیبهشت 1396 در نامه‌ای به هیأت اجرایی شهرستان شیراز، رد صلاحیت 31 نفر از کاندیداهای شیراز را ابلاغ کرده بود که در این نامه، نام 9 تن از افرادی که از سوی فرمانداری به عنوان منتخب نام‌برده شده‌اند، به چشم می‌خورد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ ۲۱:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۶ ۱۲:۱۱
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۴:۴۹
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۱۶:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۱۲:۱۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۰۸:۱۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۳ ۱۳:۴۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۳ ۰۸:۰۳
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۷ ۱۹:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۹ ۰۷:۳۵
 
 
کلمات کلیدی : شورای شهر شیراز+جامعه روحانیت مبارز
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۲۲:۳۴:۱۸
الان صالح چه کسی است؟ (4395325) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.