نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452365
2 درصد فوتی‌های حوادث ترافیکی جهان، ایرانی هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۳
معاون فنی دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر با بیان اینکه 74 درصد از رانندگان ایرانی از کمربند ایمنی استفاده می‌کنند، گفت: در حالی که ایران یک درصد جمعیت جهان را داراست، اما 2 درصد فوتی حوادث ترافیکی جهان ایرانی هستند.

به گزارش ایسنا، علیرضا مغیثی در کارگاه تخصصی این اجلاس در ارتباط با حوادث، اظهار کرد: امروز 14 درصد از مرگ‌ومیرها در جهان از طریق حوادث انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: امروز در استان‌های تهران، فارس و خراسان رضوی بیشترین حوادث رانندگی رخ می‌دهد که البته موضوعاتی نظیر جمعیت بالا و ورود مسافران نیز در آن تاثیرگذار است.

مغیثی ادامه داد: بر اساس پژوهش انجام شده امروز 75 درصد رانندگان کشور از کمربند ایمنی استفاده می‌کنند که تعداد درصد مردان بیشتر از بانوان است که استان بوشهر رکورددار بستن کمربند در کشور است، اما در حوزه کلاه ایمنی راکبان موتورسوار تنها 14 درصد از آن استفاده می‌کنند.

معاون فنی دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر ادامه داد: یکی دیگر از موارد که پنج عامل اصلی حوادث ترافیکی را شامل می‌شود؛ استفاده رانندگان از نوشیدنی‌های الکلی است.

وی با بیان اینکه سالانه 16 هزار و 500 نفر در حوادث ترافیکی ایران فوت می‌کنند، گفت: 27 درصد جمعیت کشور در روستاها زندگی می‌کنند، اما 40 درصد فوتی‌های حوادث ترافیکی ایران ساکن روستا هستند که در جاده‌های مختلف شهری و بین شهری فوت می‌کنند که باید این مهم مورد توجه باشد.

مغیثی تصریح کرد: امروز متاسفانه حوادث رانندگی در کشور بسیار زیاد است به‌ گونه‌ای که امروز یک درصد جمعیت جهان را داریم، اما دو درصد از فوتی‌های ترافیکی جهان ایرانی هستند.
 
کلمات کلیدی : حوادث جاده‌ای + آمار تصادفات + سوانح رانندگی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۰۳:۱۸
خب ، بیشترین پراید دنیا هم در ایرانه !!! (4192804) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۲۱:۱۳
1 درصد مردم دنيا در ايرانه اونوقت 2 درصد فوتي ها در ايرانه! (4192837) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۲۲:۳۹:۰۳
اگر سايپا تعطيل شود به دو دهم درصد مي رسيم (4193897) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.