توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502260
کشف ۲۶۷ پیکر دیگر از قربانیان «اسپایکر»
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۶
وزارت بهداشت عراق از کشف ۲۶۷ پیکر دیگر از قربانیان جنایت داعش در پایگاه هوایی «اسپایکر» تکریت خبر داد.

 به گزارش فارس، وزارت بهداشت عراق، سه شنبه (امروز)، اعلام کرد که ۲۶۷ پیکر دیگر از قربانیان پایگاه «اسپایکر» در «تکریت» پیدا شده‌اند و آزمایش‌های ویژه مربوط به DNA  برای شناسایی این پیکر ها و ۴۶۷ نفر دیگر، ادامه دارد.

«زید علی عباس» رئیس اداره پزشکی قانونی عراق، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ۲۶۷ پیکر دیگر کشف شده‌اند و تاکنون پیکرهای ۹۹۴ قربانی این جنایت داعش در پایگاه هوایی اسپایکر از ۱۴ منطقه کشف شده‌اند.

وی افزود: پیکرهای این افراد در منطقه کاخ‌های ریاست‌جمهوری در شهر تکریت کشف شده‌اند و تاکنون پیکرهای ۵۲۷ نفر پس از شناسایی به خانواده‌هایشان تحویل داده شده‌اند اما شناسایی هویت ۴۶۷ نفر دیگر، همچنان ادامه دارد.

عباس گفت: عملیات تفحص برای یافتن پیکرهای سایر قربانیان این پایگاه هنوز ادامه دارد.

تروریست‌های داعش در تاریخ ۱۰ ژوئن ۲۰۱۴ به پایگاه نظامی «اسپایکر» در استان صلاح الدین یورش بردند و ۱۷۰۰ دانشجوی نظامی را قتل عام کردند.

آنها ابتدا دانشجویان شیعه را شناسایی و جدا کردند و سپس همه را در یک محوطه بار به رگبار بستند و در گورهای جمعی دفن کردند.

در مارس ۲۰۱۵ و پس از آزادی تکریت، دهها گور جمعی که اجساد کشته شدگان اسپایکر در آن دفن شده بود، کشف شد؛ اما هنوز جست‌و‌جو برای کشف باقی گورهای جمعی مرتبط با این جنایت ادامه دارد.
کلمات کلیدی : قربانیان اسپایکر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.