توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500866
مقتدی صدر از احتمال ائتلاف با العبادی و حکیم خبر داد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۰
رهبر جریان صدر عراق اعلام کرد که در صدد تشکیل فراکسیونی به دور از سهمیه‌بندی است و بعید نیست در این راستا با نخست‌وزیر عراق و رئیس جریان حکمت ملی ائتلاف کند.

به گزارش ایسنا، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط گفت: وجود حشد شعبی خارج از چارچوب دولت مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

وی بعید ندانست که با فراکسیون‌های حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق و عمار حکیم، رئیس جریان حکمت ملی در انتخابات آتی ائتلاف کند. مقتدی صدر گفت: ما درصدد تشکیل فراکسیونی هستیم که به دور از سهمیه‌بندی باشد و از شخصیت‌های تکنوکرات مستقل تشکیل شود تا بتوانیم خدمات لازم را برای شهروندان فراهم آوریم.

وی درباره مسئله استقلال اقلیم کردستان عراق گفت: من با رهبران این اقلیم تماس گرفته و از آن‌ها خواستم همه‌پرسی را به تأخیر بیندازند. کردها بخشی از مردم عراق هستند و می‌خواهیم میان ما و از ما باشند اما مشکلات زیاد دولت سابق موجب دور شدن آن‌ها شد و به اینجا رسیدند که خواهان جدایی هستند. در صورتی که کردستان از عراق جدا شود مشکلات داخلی و خارجی به وجود خواهد آمد.
 
کلمات کلیدی : مقتدی صدر، حیدر العبادی، عمار حکیم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.