توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474226
ترامپ در نشست ریاض چه خواهد گفت؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱
منابع خبری برخی از محورهای رئیس‌جمهور آمریکا در میان سران چندین کشور مسلمان در نشست ریاض را منتشر کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، یک رسانه غربی روز یکشنبه به بررسی محورهایی پرداخته که انتظار می‌رود «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا تا ساعاتی دیگر در جمع سران کشورهای مسلمان در نشست ریاض مطرح کند. 

خبرگزاری فرانسه می‌نوشته ترامپ در سخنرانی خود در جمع سران 50 کشور مسلمان در ریاض از «امیدها برای نسخه‌ای صلح‌آمیز از اسلام» سخن خواهد گفت. 

ترامپ این اظهارات را در حالی مطرح خواهد کرد که میزبان این نشست، عربستان سعودی، با انتقادهای تندی به دلیل حمایت از گروه‌های تروریستی از جمله القاعده و داعش رو به روست. 

سخنرانی ترامپ در روز یکشنبه یک روز بعد از آن مطرح خواهد شد که آمریکا و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس چند قرارداد نظامی به ارزش بیش از 380 میلیارد دلار امضا کردند. 

ترامپ، روز شنبه بعد از دیدار با ملک سلمان، پادشاه عربستان، در جمع خبرنگاران گفت: «روز شگفت‌انگیزی  بود. سرمایه‌گذاری‌های شگفت‌انگیزی در ایالات متحده انجام شد. صدها میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در آمریکا و شغل، شغل، شغل.»

«هربرت مک‌مستر»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته است که دونالد ترامپ در نشست ریاض سخنانی «الهامبخش» به زبان خواهد آورد. وی گفت: «او با سران بیش از 50 کشور مسلمان ملاقات کرده و با آنها ضیافت نهار خواهد داشت و در آنجا سخنانی الهام‌آمیز و مستقیم درباره نیاز به مقابله با ایدئولوژی افراط‌گرایانه مطرح خواهد کرد.»

یک مقام کاخ سفید که خواست نامش فاش نشود هم درباره برخی محورهای سخنرانی ترامپ اظهارنظر کرده است. 

وی گفت: «او (ترامپ) با بیان عبارت‌هایی نشاط‌آور درباره مسائلی صحبت خواهد کرد که ما را متحد می‌کند؛ اما ترامپ با صراحت درباره لزوم مقابله با افراط‌گرایی هم سخن خواهد گفت و درباره این واقعیت که شمار زیادی از کشورها در جهان اسلام، نه تنها اقدامات مکفی انجام نداده‌اند، بلکه فعالانه به افراط‌گرایی کمک کرده‌اند.»
 
کلمات کلیدی : ترامپ + آمریکا + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.