توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474325
سرعت غیرمجاز رتبه نخست تخلفات برون شهری
بخش اجتماعی الف، 31 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۲
رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا گفت: در طول سال ٩٥، تخلف داخل شهری که بیشترین برخورد با آن انجام شده، ورود به محدوده طرح ترافیک بوده و بیشترین برخورد تخلف برون شهری متاسفانه همچنان به سرعت غیرمجاز اختصاص دارد.

به گزارش فارس به نقل از  سایت راهور، سرهنگ احمد کرمی اسد رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا با اعلام این خبر،گفت: ورود به محدوده طرح ترافیک به خاطر توسعه سامانه ها در محدوده کلانشهرها به ویژه تهران رتبه اول برخورد با تخلفات درون شهری را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: این در حالی است که رتبه دوم به سرعت غیرمجاز، رتبه سوم به استفاده نکردن از کمربند ایمنی توسط راننده یا سرنشینان، رتبه چهارم توقف در محل ممنوع و رتبه پنجم به توقف دوبله در معابر اختصاص پیدا کرده است.

 سرهنگ کرمی اسد در این باره هشدار داد:رانندگان دقت کنند دو تخلف آخر جلوگیری از انضباط ترافیکی و انسداد معابر درون شهری را ایجاد می کند.

وی در ادامه با اشاره به همین آمار در رابطه با جاده ها گفت: بیشترین برخورد صورت گرفته با تخلفات برون شهری مربوط به سرعت غیر مجاز است؛ پس از آن نقص در سامانه های روشنایی و ترمز وسایل نقلیه، استفاده نکردن از کمربند ایمنی توسط راننده یا سرنشینان، همراه نداشتن مدارک توسط راننده( کارت ماشین- گواهینامه و معاینه فنی) و در نهایت سبقت غیرمجاز در راه های دوطرفه در رتبه بعدی برخورد با تخلفات برون شهری قرار گرفته اند.

سرهنگ کرمی اسد در این باره نیز هشدار داد:سبقت غیرمجاز در راه های دوطرفه یکی از خطرناک ترین تخلفات برون شهری و عامل اصلی تصادفات جاده ها است.
 
کلمات کلیدی : پلیس راهور+طرح ترافیک+سرعت غیر مجاز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.