توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493522
اعزام گروه‌های روانپزشکی به پارس‌آباد/خانواده آتنا تحت‌مراقبت پزشکی و سلامت روان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۵
بعد از ماجرای قتل آتنا اصلانی دختر هفت ساله اردبیلی، جسته و گریخته اخباری درباره شرایط روحی نامساعد خانواده آتنا و همچنین خانواده قاتل وی را شاهدیم؛ بر همین اساس معاون دفترسلامت روان، اعتیاد و اجتماعی وزارت بهداشت از اعزام گروه‌هایی از روانپزشکان و روانشناسان به پارس‌آباد اردبیل و تلاش برای برگرداندن آرامش به فضای عمومی این منطقه خبر داد.

علی اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اقدامات وزارت بهداشت برای بهبود سلامت روان خانواده آتنا اصلانی و مردم منطقه پارس آباد گفت: کارشناسان سلامت روان منطقه پارس آباد از همان روزهای اول حادثه با خانواده مقتول و مسئولان شهرستان ملاقات کردند. آنها برای بازگرداندن آرامش به منطقه پیام‌ها و پیشنهاداتی را به فرمانداری، شهرداری و امام جمعه منطقه منتقل کردند.

وی افزود: از روز دوم حادثه نیز با پیگیری وزیر بهداشت، تیمی از روانپزشکان و روانشناسان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به منطقه اعزام شدند تا ارزیابی بیشتری انجام دهند و مداخلات لازم را در زمینه سلامت روان با مسئولان شهرستان مطرح و دوباره با خانواده مقتول ملاقات کردند.

وی ادامه داد: خانواده قاتل به دلایل امنیتی و برای حفظ جان‌شان با دستور دادستان در جای امنی نگهداری می‌شوند و اجازه ملاقات با آنها داده نشده‌ است. روز سوم حادثه نیز با پیگیری دستور وزیر بهداشت، دکتراحمد حاجبی- مدیرکل اداره سلامت روان و اعتیاد وزارت بهداشت با همراهی تیمی از جامعه‌شناسان و روانپزشکان استان اردبیل برای ارزیابی و آسیب شناسی به منطقه رفتند و با مردم محل، شهردار، خانواده مقتول، اطرافیان وی، فرماندار و امام جمعه صحبت کردند. همچنین پیشنهادات ضروری را  برای کمک به برگشتن آرامش به جو عمومی ارائه دادند تا خشم و عصبانیت مردم کمتر شود و حادثه بدتری ایجاد نشود.

معاون اداره سلامت روان، اعتیاد و اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به پیگیری مستمر پزشکان و روانشناسان شبکه بهداشت پارس آباد در زمینه بازگرداندن آرامش با خانواده آتنا اصلانی، افزود: این تیم هرروز به آنها سر می‌زنند و مداخلات لازم برای بهبود سلامت روان این خانواده را ارائه می‌کنند. در سطح شهر نیز پیام‌هایی نصب شده‌ است تا مردم بدانند در چنین شرایطی چگونه به یکدیگر کمک کنند تا آرامش منطقه حفظ و خشونت در جامعه کنترل شود.

به گفته اسدی، در حال حاضر جو عمومی در محل زندگی آتنا اصلانی آرام است و مشکل خاصی وجود ندارد. هنچنین خانواده وی از نظر پزشکی و سلامت روان تحت مراقبت هستند و ارتباط روزانه  مرکز بهداشت منطقه با آنها برقرار است.
 
کلمات کلیدی : آنتا+قتل آتنا+جانیت+حوادث+خانواده آتنا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.