توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496826
حزب‌الله لبنان: تمامی مناطق عرسال را به ارتش تحویل می‌دهیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
حزب الله لبنان با تأکید بر اینکه مذاکرات با جبهه النصره در تپه‌های عرسال رو به اتمام است، اعلام کرد که تصمیم دارد این مناطق را به محض آزاد شدن کامل به ارتش لبنان تحویل دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری المنار، محمد عفیف، مسئول روابط عمومی حزب الله در جریان بازدید میدانی از مناطق آزاد شده در تپه‌های عرسال اعلام کرد که دستگاه امنیت عمومی لبنان مسئولیت روند مذاکره با جبهه النصره در اطراف شهرک عرسال در مرز با سوریه را برعهده دارد. وی اهداف مذاکرات را توضیح نداد.

وی گفت: حزب الله تمامی مناطق در تپه‌های عرسال را به محض آزادی کامل از دست جبهه النصره به ارتش لبنان تحویل خواهد داد.

از سوی دیگر یکی از فرماندهان میدانی حزب الله به نام ابومحمد اعلام کرد که نیروهای این حزب در زمان کنونی کنترل ۹۰ درصد تپه‌های عرسال را در دست دارند و تروریست‌های داعش نیز همچنان کنترل پنج کیلومتر مربع را در دست دارند.

به گفته این مسئول، ابومالک التلی، رهبر جبهه النصره در قلمون غربی در این مناطق مخفی شده است.

این مسئول اعلام کرد که جبهه النصره در درگیری‌های اطراف عرسال ۹۰ تن از نیروهایش را از دست داد و از جمله زخمی شدگان عمار ورده از فرماندهان برجسته این گروه است.

ابومحمد اسارت برخی نیروهای حزب الله به دست جبهه النصره را تأیید کرد و گفت: اما این مساله به معنای اسارت عملی نیست و فرق دارد که ما در حال حاضر آن را اعلام نخواهیم کرد.

نبیل قاووق: پیروزی عرسال حاصل همکاری ارتش است

در همین راستا، نبیل قاووق، عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان نیز گفت: اگر همکاری ارتش لبنان نبود پیروزی حزب الله در تپه‌های عرسال رخ نمی‌داد. ما با کمک و همکاری ارتش لبنان راه را به روی فتنه‌ای بستیم که می‌خواستند بین ما و ساکنان عرسال ایجاد کنند. این همان نقش ارتشی است که مانع ایجاد فتنه می‌شود.

وی گفت: اگر مواضع شرافتمندانه میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان که تمامی امکانات را برای تحقق پیروزی فراهم کرد، نبود این دستاوردهای نظامی حاصل نمی‌شد و این نتیجه که تمامی دشمنان مقاومت را حیرت زده کرد، به دست نمی‌آمد.

قاووق گفت: تمامی کسانی که روی این مساله حساب باز کرده‌اند که مداخله حزب الله در سوریه موجب کاهش محبوبیت این حزب در میان مردم می‌شود، میزان حمایت سیاسی و مردمی را که بیشتر از حمایت مردمی و سیاسی در سال ۲۰۰۶ شده، مشاهده کردند. پیروزی حزب الله پیروزی مورد نظر تمامی لبنانی‌هاست. ما میزان همبستگی و همدردی گسترده تمامی لبنانی‌ها از طوایف و مذاهب مختلف را دیدیم. آزادی تپه‌های عرسال به نفع تمامی لبنانی‌ها و در درجه اول به نفع ساکنان عرسال است.
 
کلمات کلیدی : حزب‌الله لبنان + سوریه + داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.