توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486827
بارش پراکنده در شمال و جنوب کشور/ دمای اهواز به ۵۲ درجه می‌رسد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵
مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: آسمان طی سه روز آینده در اغلب مناطق کشورصاف و آفتابی خواهد بود. همچنین در بعد ازظهرامروز (۶تیرماه) در ارتفاعات مازندران، شرق گیلان وشمال وشرق هرمزگان افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، احد وظیفه در گفت‌وگویی اظهار کرد: طی سه روز آینده در مناطقی از استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق کرمان، شرق یزد، سیستان و بلوچستان، وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی نقاط به‌ویژه در زابل با گرد و خاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا همراه خواهد بود. همچنین امروز (۶تیرماه)نیز در برخی مناطق جنوب سمنان، جنوب تهران، اصفهان، مرکزی و قم گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی اضافه کرد:در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه (۷و۸ تیرماه) در نیمه غربی کشور به ویژه در شمال غرب و غرب روند افزایش دما ادامه می‌یابد ولی از روز پنجشنبه (۸تیرماه) تا پایان هفته جاری به‌تدریج از گرمای هوا در نوار شمالی کاسته می‌شود. در روز پنجشنبه نیز در شهرهای شمالی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی افزایش ابر و رگبار باران پیش بینی می‌شود همچنین روز پنجشنبه(۸تیرماه) شرق دریای عمان مواج خواهد شد.

وی ادامه داد:برای تهران در روز چهارشنبه(۷تیرماه) آسمانی صاف همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۷ و ۲۶ درجه و در روز پنجشنبه (۸تیرماه) نیز آسمانی صاف و در اوایل شب همراه با وزش باد با بیشینه وکمینه دمای ۳۹ و ۲۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

وظیفه در پایان اظهارکرد:براساس پیش بینی‌های هواشناسی، گرمترین شهر در کشور طی سه روز آینده اهواز خواهد بود.دمای هوا در این شهر در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه (۷ و ۸تیرماه) به ۵۱ و ۵۲ درجه سانتیگراد خواهد رسید.
 
کلمات کلیدی : دمای هوای تهران، اب و هوا، بارش باران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.