نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 317428
فعالیت پلیس پلاک در معابر/ ثبت دوربینی جریمه‌های زوج و فرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۰
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از جریمه ورود غیرمجاز به محدوده طرح زوج و فرد به وسیله دوربین‌ها از ابتدای دی ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار سیدتیمور حسینی در نشست خبری صبح امروز خود که در مقر مرکزی پلیس راهور تهران برگزار شد، درباره اجرای طرح زوج و فرد و ثبت تخلف ورود غیرمجاز این محدوده توسط دوربین‌ها، اظهار کرد: از فروردین ماه امسال خودروهای غیرمجازی که وارد محدوده طرح زوج و فرد می‌شدند به شکل ارشادی جریمه شده و در این مدت بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار قبض جریمه برای متخلفان صادر شد.

وی با بیان اینکه در این مدت روزانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار ورود غیرمجاز به محدوده زوج و فرد توسط دوریبن‌ها ثبت می‌شد، اظهار کرد: برابر آخرین تصمیمات مقرر شد که از ابتدای دی ماه ورود غیرمجاز به محدوده زوج و فرد رسما توسط دوربین‌ها ثبت و متخلفان ۲۰ هزار تومان جریمه شوند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اضافه کرد: به ازای هر یک ساعتی که متخلفان در محدوده طرح زوج و فرد حضور داشته و ترددشان توسط دوربین‌ها ثبت شود، جریمه ۲۰ هزار تومانی برایشان منظور خواهد شد.

برخورد با ۴۰ هزار خودرو برای مباحث مربوط به بدحجابی و ...

حسینی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر نتایج اجرای طرح برخورد با بدحجابی رانندگان و ارتکاب دیگر ناهنجاری‌ها از سوی آنان، اظهار کرد: در طول هشت ماهه امسال بیش از ۴۰ هزار مورد برخورد با مباحث مربوط به بدحجابی بوده است که اغلب این موارد خودرویشان توقیف و وسیله نقلیه‌شان به مقام قضایی معرفی شد.

وی اضافه کرد: مواردی چون آلودگی صوتی، شیشه دودی، سگ ‌گردانی، مزاحمت برای نوامیس و ... نیز از دیگر مواردی است که پلیس با آن برخورد می‌کند. رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در توضیح بیشتر این موضوع افزود: پلیس براساس تکلیف قانونی و دستور فرماندهی نیروی انتظامی با مباحثی چون بدحجابی، مزاحمت برای نوامیس و دیگر ناهنجاری‌هایی که در خودرو رخ دهد برخورد قاطع خواهد داشت.

وی درباره استاندارد استفاده از شیشه‌های دودی نیز گفت: اگر غلظت شیشه دودی بیش از ۴۰ درصد بوده یا به عبارتی شیشه خودرو طوری باشد که امکان رویت داخل خودرو وجود نداشته باشد پلیس با آن برخورد کرده و برای راننده ۵۰ هزار تومان جریمه اعمال می شود.

حسینی در پاسخ به این سوال که معیار سنجش این میزان چیست و مامور چطور می‌تواند از برخورد سلیقه ای پرهیز کند، گفت: همان ماموری که علت تصادف را تشخیص می‌دهد توانایی تشخیص این میزان را نیز دارد.

فعالیت پلیس پلاک در معابر تهران
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین از فعالیت پلیس پلاک در سطح پایتخت خبر داد و گفت: روزانه حدود ۱۵۰ خودرو که اقدام به مخدوش کردن یا تغییر پلاک خود کرده‌اند توسط این پلیس شناسایی و به مراجع قضایی معرفی می شوند که برای آنان حبس و جریمه در نظر گرفته خواهد شد.

وی درباره اینکه آیا خودروهای شخصی مجاز به مسافربری هستند یا خیر، گفت: بر اساس قانون راهنمایی و رانندگی جابجایی مسافر از سوی خودروهای شخصی خلاف است و پلیس در صورت مشاهده با آن برخورد می‌کند امادر برخی شرایط که ازدحام جمعیت بالاست و تاکسی کم است ناگزیر از خودروهای شخصی برای جابجایی مسافر استفاده شده و پلیس با آن برخورد نمی‌کند، اما در برخی موارد که تعداد مسافران انگشت شمار است اما چند خودروی شخصی با توقف در معبر قصد سوار کردن مسافر را دارند در این صورت با این خودروها برخورد خواهد شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره آمار ثبت‌نام برای دریافت خودروهای جدید و تاثیر آن بر ترافیک تهران نیز اظهار کرد: در این خصوص اطلاعات اصلی ندارم اما شنیده‌های ما حاکی از این است که حدود ۶۰ درصد از این خودروها وارد تهران خواهند شد اما تاثیر آن بر ترافیک مانند این است که یک لیوان آب را در استخری بریزیم.

وی اضافه کرد: مشکلی که ما در بحث ترافیک داریم در سرانه استفاده از خودرو است در حقیقت باید شرایط خرید خودرو آسان شده اما شرایط استفاده از آن سخت‌تر شود.

حسینی درباره ثبت‌نام طرح ترافیک برای سال آینده با توجه به احتمال اجرای طرح LEZ خاطرنشان کرد: تا جایی که من اطلاع دارم تغییری برای ثبت‌نام در این طرح در سال ۹۵ ایجاد نشده است.

وی با بیان اینکه روزانه ۱۸ میلیون تردد در معابر شهری تهران انجام می‌شود، گفت: دومیلیون از این ترددها در داخل محدوده طرح ترافیک بوده همچنین از ۱۶۰ مبادی ورود به طرح زوج و فرد، ۵۰ درصد خودروها از ۱۰ مسیر همچون بزرگراه صیاد شیرازی، بزرگراه امام علی، بزرگراه حکیم، سبلان، همت و ... وارد می شوند.
 
کلمات کلیدی : پليس راهور ، ترافیک ، رييس پليس راهور تهران ، محدوده طرح زوج و فرد ، محدوده ترافیکی
 
احسان
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۱۶:۳۶:۱۴
با سلام
بنده یک خودروی وانت دارم و خرج خودم و خانواده ام را با این ماشین در می آورم
حالا تکلیف من چیه که نصف تهران شده زوج و فرد و من نمی تونم وارد زوج و فرد شم و تکلیف خرج زندگی من که با ماشین است چی میشود؟؟ (3391367) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۱۷:۵۸:۳۱
واقعا باید تاسف خورد که پلیس از هر راهی برای کسب درآمد استفاده می کند بی آنکه متوجه باشد که آیا ماشین پارک شده شاید در محدوده منزل افراد باشد.چه کسی ضامن این درآمدهای نامشروع پلیس به ظاهر متشرع ما می باشد.الف جان سانسور نکن.... (3391488) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۵ ۱۰:۰۹:۲۵
حالا که قیمت نفت کم شده و درآمد دولت بدلیل تعطیلی کارخانجات و در نتیجه پرداخت مالیات کاهش یاقته است از این طریق پول کلانی عاید دولت میگردد. (3392661) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.