توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491326
تیلرسون با امیر قطر دیدار کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۴
رسانه‌های قطری از دیدار وزیر خارجه آمریکا با امیر قطر و نیز برگزاری نشست سه‌جانبه وزرای خارجه قطر، آمریکا و کویت با حضور امیر قطر خبر دادند.

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا که به قطر سفر کرده است با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر این کشور دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار درباره تلاش‌های واشنگتن برای حمایت از میانجی‌گری کویت در راستای حل بحران در روابط قطر با کشورهای عربی گفتگو کردند.

امیر قطر و وزیر خارجه آمریکا همچنین درباره روابط استراتژیک بین دوحه و واشنگتن بحث و تبادل نظر کردند.

نشست سه جانبه قطر، آمریکا و کویت
وزرای خارجه آمریکا، قطر و کویت، طی نشستی با حضور امیر قطر در دوحه، درباره تلاش‌های صورت گرفته در راستای میانجی‌گری برای حل بحران قطر، رایزنی کردند.

تیلرسون پیش از این گفته بود که  قطر در مواضع خود منطقی و صریح بود.

وی افزود: ما در دوحه هستیم تا از افزایش تنش‌ها جلوگیری‌ کنیم و امیدواریم که پیشرفتی در حل بحران قطر حاصل شود.

 وزیر خارجه آمریکا امروز سه شنبه وارد قطر شده است تا با مقام های این کشور درباره بحران در روابط با سایر کشورهای عربی مذاکره کند.

سفر تیلرسون به منطقه از کویت آغاز شده و وی هم اکنون در قطر به سر می برد. وزیر خارجه آمریکا قصد دارد در ادامه سفر به کشورهای منطقه از عربستان سعودی نیز دیدن کند.

22 ژوئن کشورهای عربی اولتیماتوم 13 ماده‌ای را به قطر ارائه کردند که شامل درخواست های این کشورها برای لغو تحریم ها بوده است، قطع روابط با ایران و تعطیلی شبکه الجزیره و بستن پایگاه نظامی ترکیه در قطر از جمله مهمترین درخواست های کشورهای عربی بوده است. قطر با این درخواست ها مخالفت کرده است.
 
 
کلمات کلیدی : امیر قطر+تیلرسون+قطر+اعراب+قطع روابط دیپلماتیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.