توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 381625
شینزو آبه باز هم به معبد جنجالی نرفت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰
نخست وزیر ژاپن یک پیشکش به معبد یاسوکونی که برای یادبود قربانیان جنگ دوم جهانی است،‌ ارائه کرد اما به بازدید این معبد مورد مناقشه نرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، بازدید از معبد یاسوکونی از سوی سیاستمداران ژاپنی همواره باعث خشم چین و کره جنوبی شده است، چون این دو کشور مدت‌ها در جریان جنگ دوم جهانی مورد تعرض نیروهای ژاپنی قرار گرفتند.

روابط میان چین و ژاپن در روزهای اخیر به دلیل افزایش حضور گارد ساحلی و سایر کشتی‌های دولتی در نزدیکی جزایر مورد مناقشه دریای چین شرقی به سردی گرویده است.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن از دسامبر ۲۰۱۳ شخصا از این معبد بازدید نکرده است.

در همین حال یاسوتوشی نیشیمورا، یکی از معاونان حزب لیبرال دموکراتیک آبه که پیشکش وی را به این معبد داد، گفت:‌ این مایه افتخار است که به افرادی که جان خود را فدای وطن کرده‌اند، ادای احترام کنیم.

در میان قانونگذاران ژاپنی که از این معبد بازدید کردند می‌توان به کوییچی هاگیودا، معاون دبیرکل کابینه و شینجیرو کوییزومی، پسر جوییچیرو کواییزومی،‌ نخست وزیر مشهور و سابق این کشور اشاره کرد.
 
کلمات کلیدی : نخست وزیر ژاپن+شینزو آبه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.