نظر منتشر شده
۳۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 201525
تصاویر/ جدا سازی هرمزگان را متوقف کنید
اینروزها مردم استان هرمزگان با مشکل جدیدی مواجه شده اند، مشکلی که استان همسایه «فارس» برای هرمزگانی ها به وجود آورده، آن هم جدا سازی قسمتی از استان هرمزگان و الحاق آن به استان فارس برای ساحلی شدن این استان است! به همین علت مردم هرمزگان در مخالفت با این جدا سازی تجمعی در مقابل استانداری هرمزگان داشتند که از قضا استاندار آن هم یک استان فارسی می باشد. مخالفت با این جداسازی مطالبه عمومی و خواسته همگانی هرمزگانی ها شده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۰۱
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

منبع/ایسنا
کلمات کلیدی : جداسازی هرمزگان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۳۷:۲۸
متاسفانه استان فارس خیلی وقته دنبال تجزیه استان هرمزگان می باشد، جدا از منفعل عمل کردن استاندار فارسی هرمزگان، برخی نمایندگان هرمزگان در مجلس هم در این رابطه ضعیف عمل کردن
قبلا هم صحبت از توافق یک نماینده مجلس با یک نماینده از استان فارس برای جدا شدن بخشهایی از هرمزگان شده بود که با مخالفت مردم و تکذیب ناقص نماینده مربوطه هرمزگان مواجه شده بود (1709366) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۵۹:۳۸
طوری حرف میزنید انگار دوتا کشور غریبه ان ادام یاد جنگ جهانی میفته استان فارس بخش هائی از استان هرمزگان رو اشغال کرد و موضوع به شورای امنیت کشید !!! هر دوتا استان جزو یک خاک یک کشورن باید بهترین کار برای ابادانی و پیشرفت همه استانهنا و کشور بشه نه دعواهای الکی (1709608) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۱۹:۳۸
تجزیه کجا بود برادر؟!
متاسفانه تقسیم بندی استانی کشور ما بسیار غلط صورت گرفته و اصول جغرافیایی و اقتصادی به هیچ وجه در آن لحاظ نشده است.
ما در پهنه ی وسیع خلیج فارس و دریای عمان فقط چهار استان داریم و این یعنی عدم توسعه ی بنادر جنوب کشور. همین امر باعث شده است که بنادر کشور های عربی گوی سبقت را بربایند و تقریبا همه ی ترانزیت اقتصادی خلیج فارس رو از آن خود کنند.

ما باید در خط مرزی ساحلی به جای چهار استان حداقل هشت استان داشته باشیم و این به سود منافع ملی است. (1709634) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۴۱:۴۱
مثلاً چی میشه اگه استان فارس به خلیج فارس راه پیدا کنه؟ یا نکنه؟!! چه فرقی داره برای مردم فارس؟ یا مردم هرمزگان؟!! الکی خوشن اینها هم .... (1709375) (alef-9)
 
بندری
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۵۸:۱۳
وقتی نمی دونی نظر نده عزیزم. (1709602) (alef-9)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۴۴:۱۴
چی رو نمی دونیم عزیزم مگه مردم فارس و ماشینهایشان و یا... نمی تونند به خلیج فارس بروند که الان می خواهند وصلشان کنند. بابا هر دو ایران است و بینشان هم هیچ دیواری نیست.نکنه دنبال رانت اقتصادی بندری و گمرکی هستند و اسکله های اختصاصی هستند که این هم اینگونه نباید باشد من که عقلم نمی رسه شما بگو عزیزم (1709660) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۴۶:۳۱
واقعا برای مسئولینی که این تصمیم نابخردانه رو گرفتن متاسفم.اگه اینجور باشه فردا استان اردبیل هم خواستار الحاق بخشی از گیلان میشه تا دارای ساحل باشه.ایران یک کشور یکپارچه است و اینگونه تصمیمات فقط وحدت ملی رو خدشه دار میکنه (1709384) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۱:۰۳:۵۳
اتفاقاً استان اردبیل خواهان الحاق آستارا به خودش هست. (1709783) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۱:۰۲:۱۲
اون زنها ایرانی هستند؟ (1709406) (alef-10)
 
یک نفر
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۱:۲۶:۲۳
آفرین به صداوسیما برای این اطلاع رسانی ها...!
اگراین اتفاق در کنگو افتاده بود، مطمئنم که 20 و 30 پخش میکرد...!
شفافیت یعنی این...! (1709432) (alef-9)
 
سلمان شکیبا
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۱:۳۱:۰۴
به نظر من بازم همش ایرانه چه فرقی داره؟ اما فرقش اینه که اون قسمت جدا شده از طرف فارس امکانات ویژه می گیره و یک شهر و بندر ساحلی عالی میشه و جاده و اقتصادش تقویت میشه فارس هم میشه یک استان گردشگری تمام عیار (1709440) (alef-9)
 
علی
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۷:۲۴:۳۳
اقا حالا که بخشش می کنید به فارس یک قسمت هایی از بندر جاسک هم به ما کرمانیها بدهید به خدا جای دوری نمی رود ابادش می کنیم طوری که ماه شود. (1709908) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۰۷:۵۰
هرمزگان مدتهاست که در تقسیمات کشوری مشکل داره، همش هم زیر سر این استاندارهای غیر بومی و برخی نماینده های دلنسوزه، نمونه اش همین چند ماه پیش در مورد بخش کوخرد در شهرستان بستک که آقای استاندار با همراهی نماینده، با زور و اجبار در صدد تحمیل یک تصمیم به مردم برآمدن و کلی تنش در منطقه ایجاد کردند. (1709504) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۷:۳۹:۵۳
عزیز من استاندار بومی رو هم دیدیم که فقط به فکر رانت خواری بود. ما بومی و غیربومی برامون فرق نداره.استاندار باید مدیریت داشته باشه و توانمندانه برای پیشرفت هرمزگان کار کنند،هرمزگانی و آفریقایی و اروپاییش هم فرقی نداره. (1709917) (alef-10)
 
بهنام
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۱۴:۴۰
اولا زمانی کل استانهای بوشهر و هرمزگان جزو استان فارس بوده اند.
دوما, زیباتر این نیست که استان فارس همجوار خلیج فارس باشد؟ (1709522) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۲۴:۳۱
بابا جه فرقی داره ، همه جا ایران است دیگه، زیاد سخت نگیرید ، مثلا قراره قطار متروی تبریز رو بدن به استان فارس، بالاخره تیغ اونها بیشتر می بره (1709546) (alef-9)
 
حبیب
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۳۰:۰۹
تعصبات خشک ونسنجیده،مذموم ونکوهیده است.ماهمه ایرانی هستیم.ترک ولروفارس وعرب نداریم.حالاکه شماساکنان سواحل خشکیده ومحروم،توان عمران وآبادانی آن رانداریدوباتنگ نظری هایتان سرمایه گذاری دیگرهموطنانتان رابرنمی تابید.حداقل انصاف داشته باشید،جوسازی نکنید.بگذاریددیگردلسوزان توانمنداین آب وخاک، سرزمین شماراآبادکنند. (1709560) (alef-9)
 
محمد رضا
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۳:۰۷:۰۸
واقعا دوست دارم یک متر از خونه خودتون را بگیرن اونوقت بیینم چی میگین! (1709838) (alef-10)
 
م. اولیائی.کاشمر
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۴۳:۵۰
سلام به همه هرمزگانیهای عزیز و با حوصله... ما خراسانیها هم به لطف محبت شما ساحل نشین خلیج فارس هستیم... چه فرقی میکند عزیزان ...نظر مردم اون شهر چیه....؟ زیاد سخت نگیرید... بدرود (1709580) (alef-9)
 
صائب
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۵۱:۱۶
چرا مسئولین محترم فکر نمیکنند که این کارها باعث تنش های وطن پرستی میشه و وحدت و یکپارچگی رو مورد تهدید قرار میده؟!
چرا خودمون با دست خودمون داریم به غول های رسانه غرب خوراک میدیم ؟
به سودان نگاه کنید به چه حال و روزی افتاده!
البته مردم ما بیدارن (1709592) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۲۲:۵۲
فزقی نداره، فقط تا سه تا میدان گازی جدید تو پارسیان پیدا شد یهو قرار شد این شهر بشه جزو استان فارس!!!!
استان خراسان، سه تا استان شد چون وسعت زیادی داشت، خب حالا که فارس وسعت زیادی داره بیاد و چندتا از شهراشو بده به هرمزگان!
در ضمن چطوره که پارسیان باید بره به استان زادگاه استاندار هرمزگان یعنی فارس؟؟؟ (1709637) (alef-9)
 
کیانوش
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۳۰:۵۶
هرمزگان نه یک وجب کمتر نه یک وجب بیشتر !!
توی شیراز یه پارک هست که نوشته اهدایی مردم هرمزگان !! در صورتی که مردم هرمزگان خودشون حتی یک پارک هم به انداره نصف اون پارک اهدا شده ندارن !!
به جرات میتونم بگم که نصف مسافرکشهای بندرعباس استان فارسی هستند و دارن از برکت این شهر دارن نون میخورن ! وکسی هم مشکلی نداره ! چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است !! شهری که صنعت نفت و گاز و المینیوم و بزرگترین اسکله خاور میانه رو داره چرا جوانهاش بیکارن؟؟و غیر بومی های بدون تخصص سر کار هستند؟؟ چرا در امد های این شهر برای مردم شهر و استان هزینه نمیشه ؟؟ چرا من عیب رو از استاندار نمیدونم از مسئولین و نمایندگان شهر خودمون میدونم که با بی عرضگی خودشون جرات همچین کاری رو به استاندار دادن !! باز هم میگم کم کاری از خود مردم استان هرمزگانه !! (1709641) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۰:۲۱:۳۱
ایا می دونستید تمام بار مالی و درمانی بیماران هرمزگان بر روی دوش استان فارس هست و تا حالا حتی یکبار هم به این قضیه اعتراض نکرده و بلکه این رو مایه افتخار می دونندکه به همه مردم ایران کمک کنند . راستی تا حالا این آدم هایی که ریختند تو خیابان چه کاری برای این منطقه که قرار جدا بشه کردند تا حالا چند بار اونجا رفتند . چند تا مدرسه کپری داره؟ نه خود خورد نه کس خورد بگذار گنده کند سگ خورد . این است حال و روز امروز مردم ایران (1709707) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۳۲:۴۲
اتفاقا به نفع مناطقی است که به فارس ملحق می شوند هممچنین باعث قدرت مرزهای آبی می شود (1709643) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۴۱:۴۳
این ها چه حرفی است؟
خود فارس قسمت های زیادی به یزد و کرمان داده که پر از معادن سنگ هستند و میلیاردها تومن پول به استان های دیگه بخشیده شده، حالا فارس اومده چند روستا را گرفته تا با توانایی هایی که داره آنجا را آباد کنه!
هر کی ندونه فکر می کنه فارس داره فلوریدای هرمزگان را جدا می کنه نه چند روستای بی آب و علف!!!

این ها هیجانات سیاسی علیه دولت اعتدال است... (1709656) (alef-10)
 
رضابوشهری
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۴۸:۲۳
مسولان فارس قبلا" دنبال گرفتن عسلویه بودن(خصوصا دوران وزیر کشور موسوی لاری..که کلی زمین مرغوب تو عسلویه داشت که پالایشگاه توش باید ساخته میشد!!!) که خدا رو شکر نتونست


الان نوبت هرمزگان ...اما اونا هم نمی زارن....انشا...


(1709663) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۴۹:۵۹
+++


نه هرمزگان و نه بوشهر خاکشون به فارسی ها نمیدن

++ (1709667) (alef-9)
 
س
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۵۳:۱۹
پیشنهاد میکنم به همان مقدار که قراره از هرمزگان به فارس ملحق بشه، به همان اندازه از قسمتهای دیگر فارس به هرمزگان داده بشه (در واقع تبادل بشه) اینطوری هم استان فارس ساحلی میشه و هم به غرور هرمزگانیها خدشه وارد نمیشه (که نباید هم بشه). (1709672) (alef-9)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۰:۳۳:۵۶
چرا وقتی قسمت های معدنی استان فارس را به کرمان دادند کسی صداش در نیامد . انموقع همه چیز خوب بود ولی حال برای سه کیلومتر مربع خاک این همه واویلا داره (1709736) (alef-9)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۰:۴۰:۲۹
سخت نگیرید ما خراسانی ها که 3 تیکه شدیم .فرقی نمی کنه ....... (1709745) (alef-10)
 
ایمان
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۰:۵۰:۵۸
خیلی مسخره است بخدا!!!!
فردا میترسم بگن استان اصفهان هم میخواد ساحلی بشه! انوقت دیگه چیکار کنیم!!!!! (1709763) (alef-9)
 
حمید25
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۳:۰۸:۰۹
سلام ما هم تو نجزیه استان خراسان این مشکلات رو داشتیم عادت داریم مثلا طبس رو از خراسان رضوی ی بار بردن دادن ب یزد معادنشون یزدیا گزفتن حالا بعد چن سال دوباره دادن ب خراسان جنوبی ای کاش ما خراسان جنوبیا هم ی راهی میداشتیم ب خلیج فارس ههههههه بابا ما هم دریا و اسکله از خودمون می خوایم
واقعا فیلم دیگه نبود مردم رو سر گرم کنید مثلا فیلم ژاپنی -هندی 000000 (1709839) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۶:۰۲:۴۷
مسووليني كه نسنجيده و نفهميده طرح ميدهند و فكر نميكنند كه بعضي كارها ممكن است به درگيريهاي داخلي و قومي و نا امني و مطرح شدن موضوع تجزيه كل ايران بينجامد بايد محاكمه شوند (1709873) (alef-10)
 
مینابی
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۶:۲۰:۱۰
درود
اولا"
چنین اتخاذ چنین تصمیاتی بدون درنظر گرفتن بافت بومی وقومی و بدون توجه به تبعات احتمالی اجرای آن , نابخردانه است.
دوما"
مردم هرمزگان نیز نباید این چنین یک مرتبه به خیابان بریزند و.. , حال اگر مردم استان فارس هم به خیابان بریزندو..., آنوقت مگر میشود تصمیم مناسب گرفت .لذا دامن زدن به این قبیل تجمعات و همچنین علم کردن شعارهای طایفه ای و قومی و...بوی اختلاف میدهد و خدا نکند که روزی برسد هر استان بخواهد خودمختاری اعلام کند! مگر میشود؟
ثالثا"
اگر مثل بنده بطور نوبه ای سالی دوبار به استان هرمزگان بیایید خواهید دید که دراستان هرمزگان الان مرکز استان به برکت کار وتلاش شهرستانیهایش رونق و آبادانی خوبی گرفته و چهره بندر عباس نسبت به قبل بسیار بسیار تغییر کرده است.خود شما بندرعباسی ها ی محترم وهموطنان گرامی وعزیزو خونگرم بندر عباس وگلا" هرمزگانیها مگر حق شهرستانها ی استان را داده اید که حالا اینطور دنبال مثلا" حفظ حقوق خویش هستید؟
همینکه پا را از بندر عباس بیرون میگذاریم هر کودکی هم میتواند بفهمد که دراستان هرمز گان همه چیز برای مرکز استان خرج شده و شهرستانها هنوز بوی سکون و ویرانی و خرابی و... میدهد.
بدرود (1709877) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۶:۴۲:۰۹
استاندار هرمزگان اهل فار س هست ولی توی استان فارس هیچکس ایشون را نمیخواد نه چپ نه راست که بدلیل عملکرد وحشتناکش در حوادث 88 است اصلا ایشون همین سرکوب و مشکلاتی که برای مسجد قبا در شیراز ایجاد کردن استاندار شدن وگرنه تو شیراز فرماندار بودن میخواست این دوره شهردار بشه که شورای شهر که همه اصولگرا هم هستن بهش رای ندادن (1709887) (alef-10)