نظر منتشر شده
۱۰۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470923
نامه اصلاح طلبانه به روحانی: آقای روحانی تند رفتید/ کلیت انقلاب را نشانه گرفته اید
بخش سیاسی الف، 21 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
به گزارش الف الیاس حضرتی نماینده اصلاح طلب مجلس در نامه‌ای به حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم او را در ارتباط با اظهارات اخیرش مورد نقد قرار داد  و خطاب به وی نوشت: «اجازه ندهید
شما در سخنان اخیرتان «تند» رفتید آن هم نه تنها در نقد عملکرد نامزدهای رقیب و جریان سیاسی حامی آنان بلکه در مواردی کلیت عملکرد انقلاب اسلامی را هم مورد نقد قرار داده‌اید.
شور انتخاباتی و تلاش برای جلب آرای مردم و عصبانیت ناشی از حملات رقیبان به دولت، شما را از جاده اعتدال و عقلانیت خارج کند».

حضرتی در این نامه با تاکید دوباره‌اش بر حمایت همه‌جانبه از حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو گفته است:شما بنده را می‌شناسید و به انگیزه خیرخواهانه و دلسوزانه بنده واقفید. سوابق اصلاح‌طلبی مرا هم می‌دانید و تلاش بنده برای تداوم ریاست‌جمهوری خودتان را هم شاهدید. بنابراین سخن صریح مرا حمل بر چیزی غیر از امر به معروف و نهی از منکر و «نصیحت به ائمه مسلمین» نخواهید کرد. با همین پشتوانه، صریح و روشن با شما سخن می‌گویم و برخی از مواضع اخیرتان را نقد می‌کنم.

بخشهایی از نامه را می خوانید:

..... فضای رقابت انتخاباتی چنین اقتضا دارد که نامزدهای ریاست‌جمهوری وضعیت موجود را نقد کنند و مدیران حاکم را ناتوان و توانایی خود در اداره کشور را بیش از حد جلوه دهند و با طرح وعده‌هایی منطبق با مطالبات مردم، رای آنان را
وقتی رقبا یتان را اینچنین توصیف میکنید که «زبان‌ها را بریدند و دهان‌ها را دوختند!» شاید شما برای استفاده از این تعابیر استدلال داشته باشید و بنده هم حکم جزم نمی‌دهم که منظورتان چه بوده است اما حق بدهید که بگویم برداشت عمومی از این سخنان شما «تندروی» بوده است
به سوی خود هدایت کنند. این شیوه را در تبلیغات نامزدهای رقیب شما مشاهده می‌کنیم و جای تعجب ندارد که آنان از جاده اعتدال و انصاف و عقلانیت خارج شوند ........ اما از شما که مروج اعتدال و عقلانیت و خویشتنداری و مدارا هستید انتظار بیشتری می‌رود.

شما در سخنان اخیرتان «تند» رفتید آن هم نه تنها در نقد عملکرد نامزدهای رقیب و جریان سیاسی حامی آنان بلکه در مواردی کلیت عملکرد انقلاب اسلامی را هم مورد نقد قرار داده‌اید. وقتی از «کسانی که در طول ٣٨ سال فقط اعدام و زندان بلد بودند» سخن می‌گویید، عملکرد کل نظام در معرض اتهام قرار می‌گیرد ولو آنکه هدف شما القای چنین امری نبوده باشد.

 وقتی می‌فرمایید جریان رقیب شما «می‌خواهد ناامنی را به کشور بازگرداند و آرامش منطقه را برهم بزند»، دشمنان سوءاستفاده می‌کنند و ادعاهای ناروای خود را علیه جمهوری اسلامی تکرار خواهند کرد که ایران عامل ناامنی منطقه است.

با شما موافقم که بسیاری از رقبای شما طرفدار ممنوعیت و محدودیت هستند و آزادی را آنگونه که در شان این آرمان انقلاب است، پاس نمی‌دارند اما شایسته نیست که شما آنان را کسانی توصیف کنید که «زبان‌ها را بریدند و دهان‌ها را دوختند!» شاید شما برای استفاده از این تعابیر استدلال داشته باشید و بنده هم حکم جزم نمی‌دهم که منظورتان چه بوده است اما حق بدهید که بگویم برداشت عمومی از این سخنان شما «تندروی»
وقتی می‌فرمایید جریان رقیب شما «می‌خواهد ناامنی را به کشور بازگرداند و آرامش منطقه را برهم بزند»، دشمنان سوءاستفاده می‌کنند و ادعاهای ناروای خود را علیه جمهوری اسلامی تکرار خواهند کرد که ایران عامل ناامنی منطقه است.
بوده است. مناسب است حضرتعالی این مواضع و سخنان را که در فضای پراحساس و پرالتهاب گردهمایی‌های انتخاباتی بیان شده است، شفاف‌تر و درباره آن توضیحاتی روشنگر ارایه کنید.

جناب روحانی بزرگوار!

زبان گلایه و نقد بنده از شما به این دلیل باز است که شما را شایسته‌ترین فرد برای تصدی ریاست‌جمهوری در این شرایط می‌دانم، بنابراین انتظار امثال من از شما بیشتر است. شما را کسی می‌دانیم که در طول سال‌ها همراهی و آموختن از حضرت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، اکنون باید ثمر بدهید و کشور را به سوی اداره عقلانی و مدبرانه هدایت کنید. به همین دلیل از شما انتظار داریم که سلوک آن «نماد عقلانیت و اعتدال در تاریخ جمهوری اسلامی» را در پیش بگیرید و اجازه ندهید شور انتخاباتی و تلاش برای جلب آرای مردم و عصبانیت ناشی از حملات ناجوانمردانه رقیبان به دولت، شما را از جاده اعتدال و عقلانیت خارج کند و تعابیری بر زبان شما جاری شود که شایسته شما نیست.

..... در این شرایط شما صریح و روشن در نقد رقبای خود سخن بگویید و از عملکرد دولت دفاع عقلانی کنید اما این را هم بدانید که برنده نهایی این رقابت کسی است که اخلاق را مبنای عمل و سخن خود قرار می‌دهد و مردم را تسلیم صداقت و کارنامه موفق خود می‌کند.
 
 
 
کلمات کلیدی : الیاس حضرتی+نامه به روحانی+تندروی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۵۷:۰۱
رسانه های جریان فتنه ، و رسانه های خارجی حامی ان ها، برای حاشیه سازی های روحانی ، هورا می کشند، و برایشان روحانی هم مهم نیست، به دنبال اهداف خودشان هستند. (4337263) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۳۹:۲۸
عجب! بیچاره روحانی.. چه اقتصادی رو تحویل گرفته و چه انتظاری ازش دارن و چه حملاتی بهش میشه.. خب بابا پدرش رو در اوردید..مظلوم واقع شده خدایی.. شما ها هم که فقط رسانه های خارجی رو میگید ولی واقعیت اینه که این ور دنیا اصلا براشون مهم نیست کی رییس جمهور میشه و اینقدری که برای خودمون مهمه برای هیچکس مهم نیست (4337647) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۲۸:۰۷
شما هم از ضعف احمدی نژاد در کنترل قیمتها استفاده کردید و دولت را بدست گرفتید و هم از نقاط قوت احمدی نژاد استفاده می کنید مثلا توان هسته ای بالای دولت قبل را فروختید و برجام را خریدید همچنین کارهای نیمه تمام او را تکمیل می کنید و با ان عکس یادگاری می گیرید (4338110) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۴:۱۳:۲۵
حضرتی هم فهمیده که روحانی تکدوره ای هست !!!!!! اما دیر شده آقایان !! (4338230) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۵:۰۷:۴۲
رهسپاریم با روحانی تا 1400 (4338400) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۵:۲۶:۱۷
رقابت بین روحانی و رییسی رقابت جنجال آفرینی و رقابت حضور است، آرای روحانی هر روز کاهشی است، روحانی برای جلب آراء مسیر ساختار شکنی و حمله به نظام را در پیش گرفتن است و با هیاهوی و جنجال می خواهد ضدانقلاب را به صحنه بیاورد، اما. بابت رییسی، رقابت حضور است ، رییسی د. ه. شهری رفته است با استقبال شکوهمن. و عظیم مردم روبر شده است، در هفته آینده حضور رییسی در شهرهای بزرگ اصفهان، تبریز و مشهد، کار روحانی را تمام خواهد کرد و رییسی با ۲۶ میلیون رای منتخب ملت ایران خواهد بود و ر‌وحانی با ۷ میلیون رای نفر سوم است (4338443) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۸:۱۲:۱۷
26 میلیون رای!!!:))) برو انگار حالت خوب نیست (4338815) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۵:۴۸:۳۲
مى خواست وعده ندهد
نوش جونش! (4338473) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۵۴:۳۸
اگر اين حرفها يا به قول شما تندروى ها راى آورى دارد پس نظر اكثريت مردم معلوم ميشه. (4338001) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۵۷:۵۳
روحانی یک فرد انقلابی است و تخریب و بی انصافی برخی دستگاه ها و نهادها را تحمل نمی کند (4337269) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۳۶:۳۸
به این نوع انقلابی گری می گن تندروی!!!!!!


نه اون بچه بسیجی های مخلصی که دارن توسوریه با داعش می جنگند.

جالب است اون تندروی ها و تهمت زنی ها از نظر عده ای می شود انقلابی بودن ولی بسیجی بودن و جنگیدن برای حفظ کشور و امنیت کشور می شود تندروی!!!!!!!!!!


مثل همیشه مصداق کامل یک بام و دو هوایید (4337633) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۳:۱۰
از سال 88 سوالات بی شماری پیش آمده که هنوز پاسخ داده نشده و تا این سوالات پاسخ داده نشود هیچ کس حق ندارد فرد دیگری را متهم کند . (4337663) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۴:۴۰
اگر همان نهادها نبودند الآن اثری از انقلاب نبود ، کسی که به این نهادها پرخاشگری میکند نه تنها انقلابی نیست، بلکه مشابهت و همسویی خود را با ضدانقلاب نشان می دهد که مایه بسی تاسف است، و تاسف بالاتر اینکه عده ای کورکورانه از روحانی طرفداری می کنند و خود را در گناه روحانی شریک می کنند !!!!! (4337675) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۵۳:۵۹
الیاس حضرتی کی هست؟؟؟ (4337999) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۶:۳۱:۱۳
روحانی اصلا آستانه تحمل ندارد (4338567) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۵۸:۵۶
من معتقدم آقای روحانی کمی تند رفت و باید حرفهاش رو بزنه ولی با لحن آرامتر. البته جالبه که وقتی آقای قالیباف و رئیسی اینهمه تهمت زدن و سیاه نمایی کردن کل کشور رو ضربه به نظام نبود حالا که آقای روحانی داره واقعیتهای اون دو نفر رو بیان میکنه میشه ضربه به نظام؟؟؟ بعد هم در مورد اعدامها آقای روحانی منظورش آقای رئیسی بود نه کل نظام. (4337274) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۱۰:۲۶
نقد اقتصادی سیاه نمایی است؟!! قالیباف فقط گفت ۴ میلیون شغل کجاست؟!! (4337556) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۴:۱۲:۳۶
4 میلیون شغل را تنها روحانی مسولش نیست (4338226) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۵:۰۱:۳۵
قالیباف نگفت جامعه 96 درصدی و 4 درصدی؟
آیا این اختلاف وسیع در همین 4 سال دولت روحانی بوجود آمده؟
اگر بله پس باید نهادهای نظارتی همچون مجلس، مجمع تشخیص مصلحت، مجلس خبرگان، سازمان بازرسی کل کشور و حتی بازرسی دفتر رهبری و سایر نهادها را به هیچ انگاشت که نتوانستند این موضوع را تشخیص دهند و جناب قالیباف به یکباره قبل از انتخابات به طور متحیر العقولی به این مسئله پی بردند.
اگر هم جواب خیر است پس این اختلاف وسیع طبقاتی نتیجه 38 سال حکومت اسلامی است. و به دنبال ان این سوال پیش می آید که پس شعارهای اولیه انقلاب کجا رفتند؟ آیا رفع تبعیض جزء شعارها نبود؟
(4338378) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۵:۵۹:۰۰
همین حرفها رو اگه اصغر فرهادی بگه، میگن سیاهنماهی کرده (4338500) (alef-3)
 
محمد
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۶:۳۹:۳۱
روحانی گفت گر ما ده میلیون گردشگر داشته باشیم میتونیم ۴ میلیون شغغ ایجاد کنیم . اون داشت درمورد اهمیت توریسم صحبت میکرد نه اینکه وعده ایجاد شغل بده.جالبه که موضوع به این سادکی رو نمیفهمید (4338576) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۳۷:۲۹
آقای رییسی کجا به انقلاب و نظام تهمت زد؟

فقط یک نمونه اش رو بگو

پس لطفا الکی تهمت نزنید (4337637) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۵:۴۹:۴۳
ما جز حقايق چيزي نديديم
سياهنمايي دركار نبوده و اين مسائل مطروحه حقايق محض است
صورت مسئله را پاك نكنيد (4338474) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۵۹:۰۸
سلام
این پر واضح هست که آقای روحانی با این بیانات تصمیم گرفته اند که سبد آراشون رو با رای افرادی که با نظام مشکل دارن پر کنن. (4337276) (alef-13)
 
پیرمرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۰:۲۸
هیچ کس با نظام مشکلی ندارد. (4337651) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۳:۱۴
ما با بعضی از قوانین مشکل داریم نه نظام.اقای روحانی همیشه درسطوح بالای امنیتی بودن . این مطلب را فراموش نکنید. (4337664) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۵:۵۰:۱۴
اون قوانين قوانين اساسي است (4338476) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۵۹:۱۹
طرفداران روحانی در توجیه حاشیه سازی های او می گویند، رقبا خیلی تهاجمی بودند، خب! رقبا نقد اقتصادی کردند، اما مشاوران روحانی چون دیدند جوابی ندارند ،وارد فاز دوقطبی شدند. (4337278) (alef-13)
 
Lao People
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۶:۰۹:۰۶
رقبا نقد اقتصادی کردن ،آقای روحانی هم باید جواب اقتصادی با آمار میداد،اینکه میان اعدام میکنن و دیوار میکشن و زندان میکنن جواب آقایون کاندیدا نبود،بلکه فرافکنی و ساختار شکنی بود (4338518) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۵۹:۵۴
اصولگرایان فکر می کنند نقد فقط حق آنهاست و دیگران نباید آنها را نقد کنند (4337282) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۰۰:۱۶
روحانی هر حرفی زده آقایان در مناظره فرصت پاسخگویی دارند (4337285) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۰۰:۲۶
فراجناحی ترین کاندیدا رییسی است که بی حاشیه و خیلی ارام ، از ازدواج و مسکن و اصلاح ساختار بانک می گوید. (4337288) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۱۵:۲۵
اون پایداری های اطراف اش چه کساتی هستند؟

هرچی تندرو هست که به دنبال حذف دیگران هستند همراهش اند

اقای ریسی چرا از عملکردش در قوه قضاییه نمیگه؟
اقای ریسی چه برنامه ای دارد؟ مگر قرار نبود فرمان رهبری اجرا کند در استان قدس؟ (4338067) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۴۹:۳۷
یا شما ندیده ای یا خوابی یا خودت را به خواب زده ای؟!!!رجوع کن به سخنرانی ها و مناظراتش (4338171) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۶:۱۱:۴۳
خیلی آرام!!!!! (4338522) (alef-3)
 
حسام
Switzerland
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۶:۵۵:۳۹
بله بله. خیلی فراجناحی هستن ایشون. فقط اینکه ستادشون پر شده از اصولگرایان حامی احمدی نژاد. (4338615) (alef-3)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۶:۵۸:۴۷
بخاطر اینکه اصلا حرفی نمیزنه. برنامه ای نمیده. اتفاقا فقط واسه مظلوم نمایی اومده (4338625) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۰۱:۱۷
این تخریب و تهمت رو آقای قالیباف شروع کرد به همراه آقای رئیسی و میرسلیم. جالبه که اونموقع هیچ کسی صداش در نیومد. آقای قالیباف دولت رو زالوصفت معرفی کرد هیچکس چیزی نگفت. اینهمه تهمت زد و دروغ گفت. کسی نگران کشور نشد. حالا آقای روحانی حق نداره حرف راست رو هم در جواب بزنه؟ تازه هرچیزی میشه وصلش میکنید به نظام؟ مگه نظام یعنی آقای قالیباف و رئیسی؟ (4337289) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۴:۵۶:۲۷
خو.ب راست گفته (4338359) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۰۲:۲۶
روحانی با همه اشکالات و اشتباهات خیرالموجودین است!انشا الله از مشورت های بهتری استفاده کند تا در 4 سال آینده فضای کسب و کار بیشتر رونق بگیرد (4337297) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۰۳:۴۵
رای روحانی ریزش اساسی کرد. بعد از سال ۸۸، نطق های هیجانی در بین اثر معکوس دارد. (4337303) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۲۱:۴۶
مید انیم جریانی (بویژه در همین سایت ها) هست که این رو به مخالفان روحانی القا کنند که رای روحانی ریزش داشته.
اگر راست می گویید ، یک لینک نظر سنجی با سورس روشن و ثبت شده قرار دهند تا ببینید رای ایشان فراز داشته یا نشیب؟ (4337593) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۰۴:۴۴
نه قاضی نه سردار
دولت قانونمدار (4337309) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۵۵:۵۵
نگید قانونمدار قانون خجالت می کشد (4337507) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۰:۲۰
مصداق قانون مداری اش حتما دختر مظلوم وزیر برای واردات پوشاک و یا دختر صفدر حسینی با حق اوقات فراغت چند میلیونی و صندوق ذخیره فرهنگیان و ده ها مورد دیگه است


این شعارها دیگه برای ملت و مردم خنده داره (4337649) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۰۴:۴۸
پاسخ نقد اقتصادی رقبا را بده ، ولو تند باشد ، چرا به جاده خاکی می زنید اقای روحانی؟ (4337311) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۵۹:۳۹
خب اگه داشت که میداد. جالبه به جای پاسخ نقد دیگران دولت قبلی رو جلو میاندازه. این رو میگن فرار به جلو (4337525) (alef-13)
 
مهنس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۰۵:۱۹
به خود میبالیم از وجود چنین مردان نکته بین و حقیقت گویی که امال اصلاح طلبی خود را فدای افکار قبیله ای قرار نمیدهند...جناب روحانی با مشی اعتدالی جواب بدگویان و بد خواهان را ندهید تا مردم جواب انها را بدهند در پای صندوق رای..انشا الله.. (4337316) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۱۷:۳۷
آقای روحانی باید جواب بده اونهم قاطع ولی بدور از تنش و با لحن مناسب. (4337576) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۱:۱۴
خودت فهمیدی چی گفتی؟

خدایی اش اصلا متن نامه رو خوندی اومدی کامنت گذاشتی یا اینکه جز همون جماعتی که فقط کارتون کامنت گذاشتن و فحش دادن به رقیبه (4337653) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۲:۲۴
الانه که برخی اصلاح طلبان دروغین مدعی ازادی بیان میان و این بنده خدا رو به بدترین تهمت ها و ناسزاها منتسب کنن که چرا به روحانی نامه نوشتی!!!!!!!!

اینها خیلی وقته که نشون دادن تحمل نقد حتی از طرف خودشون رو هم ندارند (4337659) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۳:۱۹
برای آقای روحانی متاسفم که سایت خبری منافقین، صحبت های ایشون رو تیتر خبر اول سایتش کرد و مدعی شد که دیدید ما چیزی که سالها می گفتیم ایشون خودش بهش اعتراف کرد (4337665) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۰۳:۵۸
اگر صحبت هاى روحانى امروز تيتر سايت خبرى انها شده اعمال!!!! رئيسى ٢٩ سال است كه منبع تبليغات انهاست (4338028) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۰۶:۲۱
با همه حرفهاى روحانى موافقم. تكرار ميكنم: همه حرفهاش (4338033) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۳:۵۲
خدایی من موندم

یعنی برای سالهای سال آقای روحانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!


واقعا متاسفم (4337671) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۴:۳۲:۱۳
جالبه تمام صحبت های روحانی در مورد زندان و اعدام و دیوارکشی مربوط به زمانیه که خودش در راس نهادهای امنیتی و قانونگذاری بوده!!! چطور میتونه این حرفها رو بزنه برای چند تا دونه رای!!! (4338291) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۰۵:۴۶
اعتدال در حال حرکت به سوی انتحار است. (4337318) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۰۷:۰۱
آقای روحانی خیلی وقته ازجاده خارج شده. (4337322) (alef-13)
 
امیدوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۱۳:۴۸
آقای هاشمی، «نماد عقلانیت و اعتدال در تاریخ جمهوری اسلامی»!!
ایشان همان فردی نیست که در سالهای 76 به بعد، مزین به لقب عالیجناب سرخپوشی شد که انواع مفاسد، از مالی گرفته تا جانی به ایشان نسبت داده شد! اتفاقا از سوی همین گروهی که خودشان را اصلاح طلب می نامند... (4337346) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۵:۱۳:۴۳
چرا ولی بعد بین جریان اصلاحا و هاشمی دوستی بوجود اومد (4338422) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۱۵:۴۵
همه میدانند که این نامه حضرتی هم جنگ زرگری برای جلب رای مردم است . روحانی باید برود (4337353) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۶:۰۸:۰۷
چشم ،حتما با ایشون صحبت میکنیم و در جریان نظر مبارک قرار میدیم. (4338514) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۱۷:۵۳
به نظر شما اقای روحانی تند تر از بقیه رفتند؟ بقیه نامزدها کلیت نظام را زیر سوال نبردند؟ این تصویر بدبختی که از زندگی مردم و فساد سیستم ارائه می دهند اشکال نداره؟ در این میان فقط اقای روحانی نباید تند بره؟ (4337364) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۱۸:۰۷
تندروی روحانی تنها نتیجه بی اخلاقی و بی انصافی رقبا که با تحریک ....صورت گرفت بود والا محال بود اگر رقبا و کسی که خود را بیطرف می انگارد. از دایره انصاف خارج میشدند اوهم چنین سخنانی رو بر زبان میاورد (4337367) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۰۲:۳۱
بله اصلا اگر رقبا در انتخابات نامزد نمیشدند می دیدید آقایان روحانی و جهانگیری با چه متانت و اعتدالی با هم رقابت می کردند و البته عملکرد دولت رو هم نقد می کردن. البته حالا خیلی فرقی نمیکنه دولت یازده یا نهم و دهم. (4337534) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۰۶:۱۵
برام جالبه بعضی از طرفداران روحانی هرگز حاضر نیستند که کوچکترین اشکالی در کار اون رو بپذیرند. حتی در جاهایی که هیچ راه دفاع نداره با پیش کشیدن نام رقبا و دولت قبل فرافکنی می کنند. رییسی و قالیباف و احمدی و میرسلیم بد،اصلا همه جز روحانی و جهانگیری بد، ولی اینها هرگز رفتارهای نامعقول و سخنان سخیف آقایون رو توجیه نمیکنه. (4337544) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۱۹:۵۲
اینها که از روحانی انتقاد کردند فقط اسم اصلاح طلب را یدک میکشند و نانش را میخورند و اسم اصلاح طلب واقعی را دزدیده اند (4337376) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۲۱:۳۶
دکتر توکلی یاد بگیرن و امر به معروف و نهی از منکر رو از دوستان اصولگراشون شروع کنن (4337385) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۳۱:۲۴
براي کسب راي روحاني حاضر هست خيلي کار ها بکند (4337422) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۴:۳۰:۲۷
اگه اینطور بود الآن که یارانه دست اوست می توانست یارانه را ده برابر کنه و میدان تاخت و تاز یارانه ای را از رییسی و قالیباف بگیره صدالبته او مصالح مردم را می بیند نه رآی را (4338284) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۳۹:۰۳
خدا خیر بده به آقای حضرتی، بالاخره یک نفر از این جریان اصلاح طلب حاضر شد رسیدن به قدرت به هر قیمتی رو نقد کنه. (4337455) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۱۸:۴۹
ما اصلاح طلبان همیشه باید خودمون رو نقد کنیم. اما هنوز آقای روحانی با فاصله بسیار از رقبا جلوتره از نظر اخلاق! (4337578) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۲۴:۳۰
من مطمئن نیستم صادقانه باشد، تظاهر است (4338097) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۰:۴۹:۲۷
درود بر روحانی شجاع
فقط کمی از لاک دفاعی بیرون آمده
طوفان روحانی در راه است. (4337484) (alef-13)
 
کاوه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۱۹:۱۲
معنی اعتدال را هم فهمیدیم آقای روحانی !!!!!!!!!!!! (4337581) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۲:۱۲
در مقابل این همه دروغ و تخریب رئیسی و قالیباف، حرکت روحانی کاملاً طبیعی بود. شما که دم از اصول می زنید ، بی اخلاقی را شروع کردید و هنوز هم تمام نکرده اید. (4337657) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۶:۴۱
تو رو اصلا کسی به عنوان اصلاح طلب قبول نداره ! تو هم خود کشی سیاسی کردی (4337688) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۹:۲۸
درود بر انصاف و اخلاق آقای حضرتی (4337702) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۵۰:۰۰
درست گفتند هم آیت ا... هاشمی خلاصه شده انقلاب بود و هم آقای روحانی در حال حاضر مناسب ترین فرد برای ریاست جمهوری (4337705) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۱:۵۲:۵۵
به نظر من آقای روحانی اصلا تند نرفت واقعیتهایی را بیان کرد که همه به صحت آنها واقفند مثلا اگر هیچ نیتی هم در کار نبوده باشد قطعا زمان آزمایش موشکی اشتباه بود و گر نه کسی با تقویت قدرت دفاعی کشور مخالف نیست (4337718) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۲:۵۱:۵۳
درود بر روحانی (4337997) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۰۰:۳۴
حرف روحانی درسته

چرا اقای ریسی از گذشته خودش نمیگوید؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا عملکرد دستگاه قضایی نقد نمیشود؟؟؟؟ (4338018) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۹:۰۲:۵۶
اقای روحانی و تیمشون اگه جرات دارن از گذشته شون بگن (4338953) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۰۸:۵۲
اصلاح طلب واقعی چشم روی حقایق نمی بندد شما اصلاح طلب نیستید..... (4338040) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۱۲:۵۰
آقای حضرتی مگر اقای روحانی خلاف واقع گفته اند بسیاری از نا گفتنی های دیگر هم با گذشت زمان روشن خواهد شد. (4338056) (alef-3)
 
حسين
Sweden
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۱۳:۵۱
اقاي روحاني مردم محرم هستند و ولي نعمت راي من داري موفق باشي (4338058) (alef-3)
 
سینا
Spain
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۱۵:۰۳
روحانی خیلی یواش رفته

باید تندتر بره چون الآن داره خلاص میره

آقای روحانی خواهشا بزن تو دنده تند تر برو (4338066) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۱۶:۰۶
به نظرم هر کس دیگه جای آقای رحانی بود همین کار رو می کرد (4338069) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۳۹:۵۳
فقط ميتونم بگم متاسفم براي الياس حضرتي
به هر حال لازمه كه موضع ايشون شناخته بشه (4338137) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۴۳:۴۵
رو حانی دمت گرم زدی به هدف (4338151) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۵۱:۵۳
احوال مهندس روحانی (4338178) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۳:۵۸:۳۷
بابا چرا باید رای بدم؟؟؟

کدوم تغییر؟؟؟؟ (4338193) (alef-3)
 
م.ت
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۴:۳۴:۰۵
آقای روحانی به شدت تند روی میکنند بخصوص در مناظره دوم در مورد شه موشکی که خیلی بد مواضع قدرت نظام رو هدف قرار داد برای دو تا رای بیشتر ؟ آقایونی که میگین بقیه نامزدها تند روی کردن بگید ماهم بدونیم. مثل اینکه شما در این جامعه زندگی نمیکنید بیکاری و حقوق های نجومی و رانت رو که در دولت های قبلی بوده در این دولت خیلی بدتر شده نمیبینید. خواهشا نگید دوره احمدی نژاد مگه چه گلی بسر ما زدند ؟ کدوم یکی از این نامزدها الان احمدی نژاد که ربطش میدین به اون یا کدومشون از اون حمایت کرده ؟ بیارین با هاش مناظره کنین خیلی چیزها هم شاید او برای گفتن داشته باشه ؟ الان دولت مستقر دو نماینده داره که باید جواب گویی ادعاهای 4 سال پیششون باشن هر وقت جواب گو بودن بعد بیان وعده و برنامه جدید بدن . مگه نگفتن یه کاری مکنیم خود مردم یارانه نگیرن چی شد کسی انصراف نداد ؟ مگه نگفتین عزت پاسپورت ایرانی رو بالا میبرید چی شد ؟ مگه وعده 100 روزه تحول ندادید ؟ مگه نگفتین تمام تحریم ها یکجا برداشته شده ؟ تنها عملکرد دولت ثابت نگه داشتن نرخ تورم هست که اونهم با رکود در اقتصاد حاصل شده. (4338294) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۴:۵۱:۴۳
بعضی ها تحمل نقد های روحانی را ندارند ! (4338341) (alef-3)
 
ali
Georgia
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۴:۵۵:۱۵
بهترین دفاع، حمله است!
خیلی هم خوب گفته (4338355) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۵:۰۴:۵۳
میزان مثبتها را نگاه کن (4338388) (alef-3)
 
lلبرز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۵:۵۶:۲۹
سكوت آقاي توكلي در برابر شعار 4 درصدي آقاي قاليباف كه به راحتي نزديك 40 سال تاثيرات انقلاب اسلامي را زير سوال برد، جالب توجه است؟ آيا جامعه ما واقعا 4 درصد كاخ نشين و 96 درصد كوخ نشين است؟ آن هم بعد از 40 سال از انقلاب كه فاصله طبقاتي را تا حدود زيادي كاهش داده است؟ آيا قاليباف با شعار كاسب كارانه 250 هزار تومان يارانه كه فقط براي خريد راي نيازمندان مطرح شده لياقت رياست جمهوري را دارد؟
آيا آقاي رييسي بدون يك روز سابقه اجرايي و با تيمي از ياران معلوم الحال رييس جمهور سابق پيرو جريان انحرافي كه خود اقاي توكلي منتقد صريح عملكرد ايشان در اواخر دولت شان بودند، صلاحيت بدست گرفتن سكان رياست جمهوري را دارا مي باشد؟ متاسفانه زبان تيز منتقدان اصول گرا فقط براي روحاني و طيف روحاني برنده است و براي هم كيشان الكن.

مسلما بخشي از عملكرد اقاي روحاني هم از نظر من قابل نقد است و هيچ انساني غير از اوليا الله مصون از اشتباه نيست و قابل نقد است، ولي نقد منصفانه. خداوند همه ما را به راه راست هدايت كند و از طمع دنيا و جاه طلبي مصون نگه دارد. (4338492) (alef-13)
 
ناشناس
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۶:۱۱:۱۹
اگر با رای ۵۱./.درصدی سال ۹۲اومد بااین افاظاتشون دیگه کار این دولت تمامه مردم که بازیچه.نیستن (4338521) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۶:۱۴:۲۸
تا دیر نشده و 88 دیگری رخ نداده باید روحانی را رد صلاحیت و محاکمه کنند،ما دیگر حال و حوصله اغتشاش و تعطیلی کاروکاسبی ها را نداریم (4338528) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۶:۱۷:۴۱
واقعیت تلخ آن است که اصولگرایان باعث و بانی و حامیِ تمام دوقطبی‌ها و گسل‌ها در کشورند و اگر این دوقطبی‌ها را از آنها بگیرید نابود می‌شوند و هیچ حرفی برای گفتن ندارند: انقلابی/ضدانقلاب، ولایی/ضدولایت، بصیرت/فتنه، ۹دی/۲۵خرداد، لیست انگلیسی/لیست حزب‌الله، ۴درصدی/۹۶درصدی، … و فهرستی بسیار بلندتر از این دست که ابزار دستگاه‌های حراست و تبعیض و تصفیه‌شان بوده و هست.
هزاران نفر را با همین دوقطبی‌ها ردصلاحیت کرده‌اند. حالا که دو سه روز است از صراحت حسن روحانی نگران شده‌اند یادشان آمده تقسیم‌بندیِ جامعه کار بدی است (4338537) (alef-13)
 
امت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۶:۳۳:۰۸
نقص قانون اينجاست كه رئيس جمهور وقتي كانديد ميشود مثل بقيه كانديداها از حوزه كاريش دور نميشود وهنود احساس قدرت مى كند ،تمام وزاء از او تبيعت ميكنند از إمكانات دولت براى تبليغ آتش سوء استفاده ميكند ويك دولت با تمام موقيعتش ايشان را حمايت ميكنند چرا.......؟؟؟؟؟؟؟ (4338570) (alef-13)
 
بهراد
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۶:۵۷:۰۶
لایک ها و مثبت ها خود گویای بیشتر بودن طرفدارای جناب آقای روحانی است (4338617) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۸:۵۶:۴۲
البته در فضای مجازی، در جامعه شهری، و مخصوصا در تهران که افراد دغدغه سیاسی بیشتری دارند (4338943) (alef-13)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۷:۴۷:۵۲
جناب آقای روحانی آنها مجری قوانینی بوده اند که شما در مجلس تصویب کرده اید (4338772) (alef-13)
 
دضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۸:۰۲:۱۲
برای ما روحانی با چنین سخنان نسنجیده ای تمام شد. (4338795) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۸:۰۵:۱۸
روحانی ترسیده (4338799) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۸:۴۰:۰۲
سیاه نمایی و ایجاد دو قطبی به نفع هیچ کس نیست ، فراموش نکنیم رهبر عزیز چرا از احمدی نژاد خواستند کاندید نشود
متاسفانه ایجاد دو قطبی رو اول قالیباف ، بعد رئیسی و سپس روحانی شروع کرد که به نفع کشور نیست
امیدواریم که روحانی سریعا" به خط اعتدال برگردد
رای من روحانی است (4338882) (alef-13)
 
از سار کاشان
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۸:۵۷:۳۷
روحانی درست میگه
ذره ای شک نداریم ! حمایت از روحانی حمایت از آزادی بیان و نقد است
حمایت از مدارا و تعامل است (4338944) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.