توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400623
توصیه توکلی به روحانی: با حقوق‌های نجومی محکم برخورد کنید تا انتخابات سال آینده را تضمین کنید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۲
نماینده سابق مجلس گفت: برخورد محکم روحانی با متخلفان حقوق‌های نجومی انتخابات آینده را تضمین می‌کند.

به گزارش رادیو گفتگو، احمد توکلی عضو سابق کمیسیون مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد ضعیف دستگاه ها و قوه قضا در بحث حقوق های نجومی تصریح کرد: اگر آقای روحانی محکم برخورد کند، انتخابات سال آینده را نیز تضمین می کند که برنده شود و مردم پشت او ایستاده‌اند.

وی افزود: دولت ابتدا بخوبی وارد شد ولی بعد سیر حرکت به سمتی رفت که هم این پول را پس دهند و [احتمال می رود] به آن ها جایزه هم بدهند!

وی با ابراز تاسف از گزارش دیوان مبنی بر قانونی بودن بخشی از پرداخت ها، گفت: از نظر بنده همه این ها غیر قانونی است؛ چون قانون تصریح دارد به این حکم که هر نوع اضافه پرداخت حتی در مورد اینکه دستگاه ها مشمول این قانون باشند یا خیر و دستگاه هایی که قانون جداگانه و مستقل دارند، [هر اضافه پرداختی را] شورای عالی  دستمزد باید تایید کند.

توکلی ادامه داد: آقایان طفره می روند و می گویند این ها خلاف قانون نبوده؛ به اضافه اینکه رهبری فرمودند اگر قانونی هم بوده نامشروع است وبنده گفتم چگونه به حکم حاکم شرع کشور توجه نمی کنید.

این نماینده سابق مجلس افزود: تمام مردم ایران در خانواده خود یا فامیل دارای یک کارمند دولت هستند و خود را با این چپاول گری ها مقایسه می کنند؛ مردم برای جبران پشت دولت ایستاده بودند و این یک زلزله بود که خانه اعتماد مردم را تخریب کرد.

توکلی اضافه کرد: این تهدید در صورتیکه دولت بدون ملاحظه کاری و جدی برخورد کند به یک فرصت بزرگ تبدیل می شود و مردم پشت دولت می ایستند و با فساد اقتصادی برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: یکی از اعتراضات این است که قوه قضا نباید منتظر باشد چون این مسئله شأنی عمومی دارد و این قوه باید در این مسئله دخالت می کرد. ابزار دست قوه قضاییه و این مسئله تجاوز آشکار به بیت المال است.

توکلی یادآور شد: این رفتار مثل پس لرزه های زلزله اصلی است؛ اگر قوا و دستگاه ها به وظیفه خود عمل نکنند، در پیشگاه خدا مسئولند؛ هنوز هم فرصت برای جبران وجود دارد و قوه قضا باید وارد شود و مردم پشتیبان آن هستند.
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۱۴:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۴:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۷:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۹ ۱۷:۴۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۴
 
 
کلمات کلیدی : دولت یازدهم+ احمد توکلی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.