نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500820
هشدار مقامات آمریکایی؛مردم هاوائی در صورت حمله هسته‌ای کره‌شمالی به پناهگاه‌ها بروند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹
مقامات آمریکایی به مردم هاوائی هشدار دادند تا در صورت حمله هسته‌ای کره شمالی به پناهگاه‌ها بروند.

به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی «سی‌اِن‌اِن»، مقامات امریکایی به مردم هشدار دادند تا در صورت حمله هسته‌ای کره شمالی به پناهگاه ها پناه ببرند.

به گزارش «سی‌اِن‌اِن»، مقام های آمریکا آژیرهای خطر را در مناطق مختلف مجمع الجزایر ‏هاوایی آماده کرده و از مردم این ایالتِ ۱.۴ میلیون نفری خواسته اند تا با حفظ آمادگی خود در صورت حمله هسته ای کره شمالی به پناهگاه ها بروند.‏

مدیر روابط عمومی وزارت دفاع آمریکا خطاب به مردم ‏هاوایی در این باره اعلام کرد: اگر کره شمالی از موشک بالستیک قاره پیما استفاده کند، از زمان پرتاب تا لحظه اصابت حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد.

وی در ادامه افزود: از آنجائیکه شناسائی این امر به مدت زمان ۵ دقیقه ای نیاز دارد، لذا مردم ۱۵ دقیقه فرصت خواهند داشت تا به پناه گاه ها بروند.

 این در شرایطی است«رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در اظهاراتی اعلام کرد: فکر نمی کنم تهدید کره شمالی، قریب‌الوقوع باشد؛ آمریکایی‌ها می توانند شب‌ها آسوده بخوابند.

این در حالیست که ارتش کره شمالی سحرگاه امروز ۱۹ مرداد ماه اعلام کرد که شلیک ۴ موشک بالستیک میان برد به سمت جزیره «گوام» را که حاوی حجم انبوهی از تجهیزات نظامی و نیروهای آمریکایی است بررسی می کند.

بنا بر بیانیه منتشره توسط خبرگزاری مرکزی کره شمالی، نیروهای راهبردی این کشور با جدیت طرح حمله به این جزیره را از طریق شلیک همزمان ۴ موشک بالستیک میان برد از نوع هوسانگ ۱۲ با هدف مقابله با نیروهای دشمن در پایگاه های نظامی آنها در گوام و ارسال هشدار قاطع به آمریکا بررسی می کنند.

این بیانیه می افزاید که موشک های مذکور بر فراز ژاپن به پرواز درآمده و در نزدیکی اراضی گوام آمریکا فرود خواهند آمد و طرح این حمله تا اواسط ماه آگوست جاری آماده و به «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی ارائه خواهد شد.

در این بیانیه صحبت های اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا «مزخرفات» عنوان شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: گفتگوی درست با چنین آدمی که عقلش را از دست داده، ناممکن است و تنها زور مطلق بر او اثرگذار است.

گفتنی است، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در بحبوحه تداوم تهدیدات خود علیه پیونگ یانگ و در راستای سیاست تنش آفرینیِ این کشور در شبه جزیره کره ۱۸ مردادماه با انتشار پیام هائی توئیتری از دستور خود برای نوسازی زرادخانه اتمی آمریکا سخن گفت!

رئیس جمهور آمریکا در یکی از پیام های خود در این باره نوشت: اولین دستور من به عنوان رئیس جمهور، بازسازی و نوسازی زرادخانه اتمی‌ مان بود. اکنون این (زرادخانه) قویتر از هر زمان دیگری است.

وی در پیام دیگری ادامه داد: امیدوارم که ما هرگز مجبور به استفاده از این قدرت (اتمی) نباشیم؛ اما این را بدانید که هیچ زمانی نخواهد بود که ما قویترین کشور جهان نباشیم.

لازم به ذکر است، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که کشورش طی روزهای اخیر شدیدترین تحریم  ها را متوجه کره شمالی کرده است، در ادامه اظهارات خصمانه خود علیه کره شمالی ۱۸ مرداد مدعی شده بود اگر این کشور به تهدیدهای خود بر ضد آمریکا ادامه دهد «با آتش و خشمی مواجه می شود که تا کنون جهان به خود ندیده است».

رئیس جمهور آمریکا مدعی است رهبر کره شمالی فراتر از معمول گام برداشته و اقدامات اخیرش تهدید آمیز بوده است.
 
کلمات کلیدی : حمله هسته‌ای کره‌شمالی+کره شمالی+آمریکا+ترامپ
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۲:۱۰:۰۲
ترس سراسر وجودشان رافراگرفته است باید ی
بازور وبمب اتمی باانان روبرو شد افرین برکره شمالی (4514537) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۳:۲۹:۴۲
بوی گوشت سوخته ی انسان قربانی حماقت ابرقدرت (4514616) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۴:۳۴:۵۲
کره شمالی طبل تو خالی هست و فقط با این کارها و حرفها حکومت دیکتاتوری خودش را ادامه داده و مردم خود را در بدبختی نگه داشته و اقشار. بلند پایه کره شمالی براحتی در حال زندگی در داخل و خارج هستند (4514668) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.