توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454075
کره شمالی: شخصی که در فرودگاه مالزی کشته شد برادر کیم جونگ اون نبود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
سفیر کره شمالی در سازمان ملل همسایه جنوبی خود و آمریکا را به تلاش برای مخدوش کردن چهره پیونگ‌یانگ متهم کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شینهوا، سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد شب گذشته اعلام کرد مردی که در فرودگاه مالزی به قتل رسید برادر ناتنی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، نبود و در مجموع آمریکا و کره جنوبی عامل اصلی این صحنه‌سازی هستند. 

کیم این ریونگ، سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد، شب گذشته با شرکت در کنفرانس خبری که وی به مناسبت محکوم کردن بیانیه اخیر شورای امنیت در انتقاد از آزمایشهای موشکی اخیر این کشور ترتیب داده بود، در پاسخ به پرسشی درباره ترور برادر ناتنی رهبر کره شمالی در مالزی اعلام کرد: «پرونده این ترور در کل محصول اقدامات غیر مسئولانه مقامات آمریکایی و کره جنوبی، با هدف مخدوش کردن وجهه و اعتبار پیونگ‌یانگ و نابودی نظام سوسیالیستی در این کشور است.»

وی در عین حال اعلام کرد که قربانی که روز 13 فوریه در فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور با سم از سوی دو مهاجم کشته شد، یک شهروند کره شمالی با گذرنامه دیپلماتیک بوده است.  

سفیر کره شمالی در سازمان ملل گفت آمریکا و کره جنوبی بی هیچ دلیل و مدرکی کره شمالی را مقصر اعلام کرده اند. وی در عین حال تایید کرد این مرد با ماده بسیار خطرناک و سمی عامل اعصاب کشته شده است. 

این مقام کره شمالی افزود واشنگتن می‌خواهد افکار بین المللی را بر ضد پیونگ‌یانگ تحریک کند تا به هر قیمتی شده بر ضد این کشور یک جنگ هسته‌ای به راه بیندازد.

وی همچنین با طرح این پرسش که این مهاجمان از کجا توانسته‌اند تا چنین سلاح شیمیایی ممنوعه مانند عامل وی ایکس را به دست بیاورند، گفت آمریکا ذخایر بزرگی از این تسلیحات ممنوعه در اختیار دارد.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی ، فرودگاه مالزی ، آمریکا ، کره جنوبی ، شورای امنیت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.