نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416176
جهانگیری: قرارداد با توتال در راستای اقتصاد مقاومتی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۳
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به گزارش وزیر نفت از انعقاد قرارداد با شرکت توتال برای اجرای فاز 11 پارس جنوبی، این اقدام وزارت نفت را کاری مهم ارزیابی کرد و گفت: این اقدام در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری با اشاره به گزارش دبیرخانه ستاد در خصوص عملکرد و اقدامات انجام شده به منظور واگذاری طرح های عمرانی نیمه تمام، اظهار داشت: واگذاری طرح‌های عمرانی نیمه تمام به بخش خصوصی برای دولت یک ضرورت اساسی است.

معاون اول رئیس‌جمهور موفقیت در واگذاری این طرح ها را نیازمند عزم ملی و کار جدی از سوی همه دستگاه های اجرایی دانست و افزود: دولت از واگذاری طرح های نیمه تمام عمرانی به دنبال درآمد نیست و هدف اصلی اجرای این طرح ها تسریع در تکمیل آنها و بهره مند شدن مردم از مزایای این طرح ها است.

وی خواستار برگزاری جلساتی با عضویت دستگاه های مرتبط و سازمان برنامه و بودجه کشور و نیز استاندارانی که عملکرد موفق و ناموفق در واگذاری طرح ها داشته اند شد و گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور در این جلسات موانع و مشکلات فراروی واگذاری طرح ها را احصاء و به ستاد گزارش کند.

معاون اول رییس جمهور افزود: مسئولیت واگذاری 2500 طرح عمرانی نیمه تمام به بخش خصوصی بر عهده سازمان برنامه و بودجه کشور است و انتظار داریم این سازمان بتوانددر پایان سال گزارش عملکرد مناسبی در این زمینه ارائه کند.

جهانگیری همچنین با اشاره به گزارش وزیر نفت از انعقاد قرارداد با شرکت توتال برای اجرای فاز 11 پارس جنوبی، این اقدام وزارت نفت را کاری مهم ارزیابی کرد و گفت: این اقدام در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی انجام شده که هم منجر به انتقال فناوری های نوین به کشور می شود و هم استفاده از ظرفیت های داخلی را مورد توجه قرار داده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این جلسه با تاکید براینکه واگذاری طرح های عمرانی نیمه تمام به بخش خصوصی در چارچوب روش های سنتی امکانپذیر نیست، گفت: نگاه به موضوع واگذاری باید تغییر کند و شرایط باید به گونه ای باشد که بخش خصوصی انگیزه و رغبت کافی برای اجرای طرح های نیمه تمام داشته باشد.

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، نیرو، نفت، جهاد کشاورزی، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رییس کل بانک مرکزی، معاون حقوقی رییس جمهور، معاون رییس جمهور در امور اجرایی، مشاور اقتصادی رییس جمهور و رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی نیز حضور داشتند، دبیرخانه ستاد گزارشی از عملکرد و اقدامات انجام شده به منظور واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی ارائه کرد.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در این گزارش با اشاره به روند شناسایی پروژه های ملی و استانی قابل واگذاری گفت: جمع کل پروژه های شناسایی شده ملی و استانی قابل واگذاری تا پایان آبان ماه سال جاری 6267 پروژه بوده است.

وی همچنین تعداد پروژه های ملی و استانی واگذار شده را 933 پروژه عنوان کرد و افزود: اعتبار کل سرمایه گذاری برای این تعداد پروژه 87.5 میلیارد ریال بوده است که از این تعداد 700 پروژه تکمیل به بهره برداری رسیده، 94 پروژه جدید و 139 پروژه نیز نیمه تمام است.
در این گزارش همچنین تعداد پروژه های تصمیم گیری شده برای واگذاری 576 عدد اعلام شد و گزارشی نیز از پروژه های در حال فراخوان برای واگذاری ارائه شد که تعداد آنها 650 عدد بود.

وزیر نفت هم در این نشست گزارشی از انعقاد قرارداد با شرکت توتال برای اجرای فاز 11 پارس جنوبی و جزئیات مربوط به این قرارداد ارائه کرد.

در این جلسه موضوع واگذاری طرح های عمرانی نیمه تمام مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نظرات و دیدگاه های مختلف درباره ابعاد و زوایای مختلف این موضوع مطرح شد و مقرر گردید دبیرخانه ستاد جلساتی در این خصوص برگزار و پس از احصاء موانع و مشکلات موجود و نیز نقاط ضعف و قوت در این زمینه، نتایج را در جلسه آتی ستاد مطرح کند.
 
کلمات کلیدی : جهانگیری + قراردادهای نفتی +توتال
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۵:۵۴:۲۹
قبول طرح تحمیلی عربستان با عنوان فریز نفتی یا سقف تولید برای ایران که هنوز تا رسیدن به تولید نفتی قبل از تحریمها و پیدا کردن مشتریان پایدار در بازار راه زیادی را در پیش دارد یک اشتباه مرگبار برای اقتصاد کم جان ایران است. قبول این محدودیت حتی اگر با افزایش موقتی قیمت نفت همراه باشد اما سبب کاهش سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران و محدودتر شدن درآمدهای ارزی و در عرض چند ماه افزایش قیمت دلار در بازار ارز خواهد شد. ضربه ائی جبران ناپذیر به اقتصاد ایران که برای همیشه پول ملی ما را نابود خواهد کرد. (4025442) (alef-11)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۷:۴۹:۴۲
میشه هر شاهکارتونو به گردن اقتصاد مقاومتی نزارین؟ (4025595) (alef-11)
 
ايراني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۹:۴۲:۳۳
به جناب معاون اول بفرمائيد هنوز قراردادي امضا نشده فقط يك موافقتنامه اوليه است. جناب جهانگيري بفرمايند چرا بر خلاف قرارداد هاي بيع متقابل در اين موافقتنامه واگذاري تاسيسات و راهبري توليد از شركت ملي ايران گرفته شده و به يك شركت نورچشمي خصوصي ايراني داده شده است چرا حاكميت ملي بر توليد را نقض كرده ايد؟ (4025743) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۹:۵۳:۲۵
احتمالا بيكاري جوانان كشور هم در راستاي اقتصاد مقاومتي است (4025766) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.