توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356074
«آكواريوم شماره چهار»؛ میترا داور؛ آموت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۵
«آكواريوم شماره چهار»
نوشته: میترا داور
ناشر: آموت، چاپ اول 1394
۱۵۰صفحه، ۸۵۰۰ تومان

شما می‌توانید کتاب «آكواريوم شماره چهار» را تا یک هفته پس از معرفی با ۱۰ درصد تخفیف از فروشگاه اینترنتی شهر کتاب آنلاین خرید کنید.

****

میترا داور که داستان کوتاه می نویسد، مجموعه داستانهای گوناگونی منتشر کرده، اما همچنان به نوشتن در این گونه ادامه می دهد و برخلاف بسیاری از نویسندگان که خیلی زود وسوسه نوشتن رمان آنها را وارد وادی رمان‌نویسی نشده است. میتراداور سالها تجربه انتشار وبسایتی ادبی را نیز در کارنامه دارد که در کنار کتابهای متعددی که به بازار فرستاده او را به چهره‌ای نام آشنا در میان زنان داستان نویسان نسل اخیر بدل ساخته است.

مجموعه داستان «آكواريوم شماره چهار» که به همت نشر آموت وارد بازار کتاب شده است دربر گیرنده ۱۵ داستان کوتاه است که عناوین آنها بدین قرارند: «آكواريوم شماره چهار»، «مار»، «صخره‌هاى كنار رودخانه»، «ماهى‌هايى مثل خرمگس »، «به احترام بى‌نظير بوتو يك دقيقه سكوت كنيد»، «دانه‌هاى سياه برف»، «پوتين‌هاى سربازى»، «روباهى با چشمان مضطرب»، «دست‌هاى سنگى»، «نمى‌تونم تو رو همون طور كه هستى بكشم»، «احمقانه ترين خوابى بود كه مى‌توانستى ببينى»، «چروك‌هاى سركش»، «داره نوازشش مى‌كنه»، «درخت‌هاى گردو» و «ترجيح مى‌دهيم كارمند باشيم تا باعث وقوع جنگ جهانى سوم شويم».

داور در این داستانها به سمت خلق آثاری می نی مال و برخوردار از روایت هایی فشرده و موجز رفته است که اغلب آنها از فضایی رئال برخوردارند و به تجربه‌های ملموس زندگی پهلو می زنند. گویی داور با انتخاب برش هایی از زندگی آدمهایی آشنا که در فضای شهری معاصر روزگار می گذرانند کوشیده مفاهیمی برخاسته از روابط انسانی در زندگی امروز (که بعضا شکلی تراژیک دارند)  را در آثارش بازتاب دهد. این داستانها از زبانی به دور از دشواری برخوردارند که مخاطب به راحتی می تواند با آنها ارتباط برقرارکند.
کلمات کلیدی : میترا داور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«آكواريوم شماره چهار»؛ میترا داور؛ آموت