توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 226771
«فرغون قرمز»، ویلیام کارلوس ویلیامز، ترجمه خسرو ریگی و هادی محیط؛ نشر قطره
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۲
«فرغون ِ قرمز» /
(گزیده شعر) /
نویسنده: ویلیام کارلوس ویلیامز /
ترجمه: خسرو ریگی و هادی محیط /
انتشارات قطره،  چاپ اول پاییز ۱۳۹۱/
شمارگان ۴۴۰ نسخه /
۲۳۲ صفحه، ۷۰۰۰ تومان /

****

اوکتاویو پاز شاعر نامدار امریکای لاتین درباره ویلیام کارلوس ویلیامز می گوید: «او تازه ترین و خالص ترین شاعر است. به تازگی جریان آب جویبار و به زلالی آبی که در تنگی بلورین، به روی یک میز چوبی زمخت...و والاس استیونسن زمانی او را «نوعی دیوژن شعر معاصر» نامید...»

کارلوس ویلیامز در سال ۱۸۸۳ در امریکا به دنیا آمد، با همان نخستین اثرش توجه چهره شاخصی چون ازرا پاوند را جلب کرد تا مقاله ای در باره اشعارش بنویسد، کاری که برای دومین کتاب شعر او نیز تکرار شد.

صاحب نظران براین باورند که کارلوس ویلیامز با اشعار خود شعر امریکا را دگرگون کرده و فصلی نو برای آن رقم زده است. کاروس ویلیام در سال ۱۹۶۳ درگذشت. کتاب حاضر علاوه بر گزینه ای اشعار او، در برگیرنده مقالاتی در باره زندگی و اشعار این شاعر به نام امریکایی ست.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
او اندکی بعد از مرگ جایزه پولی
تزر را برای کتاب تابوهایی از بروگل و نیز مدال طلای انسیتوی هنر و ادب را کسب کرد. در سالهای اخیر کارلوس ویلیامز به شکلی غیره منتظره از  محبوبیت و شهرت برخوردار شده است.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«فرغون قرمز»، ویلیام کارلوس ویلیامز، ترجمه خسرو ریگی و هادی محیط؛  نشر قطره