توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479177
رضاکیانیان و مشکلی که حل نمی‌شود!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۱
رضا کیانیان بار دیگر در صفحه اینستاگرام خود درباره وضعیت بحرانی ریزگردها در خوزستان و برخورد ساده‌انگارانه با آن هشدار داد.

به گزارش خبرآنلاین، رضا کیانیان با اشاره به یکی از درس‌های دوران مدرسه‌اش، بار دیگر به مشکل آلودگی هوای استان خوزستان اشاره کرد.
این بازیگر در همین راستا نوشت: «در روستايى دور افتاده، بين معلمى كه تازه آمده بوده و كسى كه از بى سوادى اهالى روستا بهره‌مند مى‌شد، درگيرى رخ مى‌دهد. طرف همه روستاييان را جمع مى‌كند و به معلم مى گويد: «روى تخته سياه بنويس مار!».
معلم مى‌نويسد. اما خودش تصوير مار را روى تخته مى‌كشد! و از روستاييان مى‌پرسد كدام يك از اين‌ها مار است و البته همه به شكل مار اشاره مى‌كنند. اين يكى از درس‌هاى دبستان ما بود.
الان هم وقتى مى‌گوييم گرد و غبار، فاجعه ايست كه ده‌ها سال طول كشيده تا به وجود آمده نه تنها در ايران، بلكه در چندين پهنه از جهان و از بين بردنش به برنامه‌ريزى و كمك‌هاى منطقه‌اى و جهانى نياز دارد، عده‌اى فضا را شلوغ مى‌كنند كه با اين پول نفت مى‌شود با سه سوت جلوى ريزگردها را گرفت. هيچ كدام هم نمى‌توانند بگويند چگونه و بى‌درنگ موضوع را به اختلاس‌ها و فسادهاى مالى... مى‌كشانند.
من منكر اختلاس و مال مردم‌خورى بعضى از مقامات نيستم و هيچ بچه‌اى هم نمى‌تواند منكر شود، اما مى‌دانم اين موضوع تنها دليل ماندگارى گرد و غبار نيست و مقابله با گرد و غبار احتياج به مطالعه و برنامه‌ريزى منطقه‌اى و جهانى دارد و هرگز با سه سوت كه هيچ با صد سوت هم از بين نمى‌‌رود.»
رضاکیانیان و مشکلی که حل نمی شود!/عکس
 
کلمات کلیدی : رضا کیانیان+ریزگردها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.